Ogród Botaniczny Wrocław

 


Wrocławski Ogród Botaniczny to piękne miejsce na spacer w centrum miasta! Możecie je odwiedzić z maluszkiem w wózku lub starszym dzieckiem :) Cudne kwiaty, krzewy , drzewa i inne rośliny. Ponadto teren jest urozmaicony o małe dróżki, kamyki, schodki . Jest pełno architektury typu ławeczki, pergole, mostki itp.  

Ogród Botaniczny godziny otwarcia

 adres: Kapitulna 4, 50-328 Wrocław (wejście od ul. Sienkiewicza)
http://www.ogrodbotaniczny.wroclaw.pl/

Ogród jest czynny codziennie! Również w święta
Kasy czynne: 9.00-19.00; Szklarnie : 10.00-18.00; Zwiedzanie Ogrodu do godziny 20.00.

Bilet Normalny 15zł, Ulgowy 10zł pełny cennik >>


Ogród Botaniczny z dzieckiem?

Tak ;) tzn ja bym dzieci zabierała prawie wszędzie gdzie nie ma zakazu ;) tylko że czasem wizyta kończy się po 10minutach 😂 Byłam z córkami 3latka i 5,5roku... Obleciałsyśmy (dosłownie bo czasem biegały  😀) w godzinkę ;)

Ogród Botaniczny 

Wejście znajduje się od ul. Sienkiewicza, tuż przy pięknym, dużym budynku Muzeum Przyrodniczego (które warto zobaczyć!)Na drugim planie budynek Muzeum Przyrodniczego

Plac zabaw Wrocław Ogród Botaniczny

W czasie naszej wizyty był  nieczynny  (okres pandemii Covid)
Co zobaczyć przy okazji wizyty w Ogrodzie Botanicznym?

Muzeum Przyrodnicze - Sienkiewicz 21, tuż obok wejścia do Ogrodu, fajne jako jedne z pierwszych muzeów dla dziecka we Wrocławiu.
Skwer Skaczącej Gwiazdy - 400m między Na Szańcach a Prusa, jest odnowiony i ma dość fajny i nowy plac zabaw :)

Bistro Trzy Schody - 300m ul, Mieszka I 1/pl. Bema.Pyszneeee pierogi we Wrocławiu!Choć bar jest malutki z kilkoma stolikami, krzesełkiem wysokim do karmienia i WC.
Jeśli ktoś ma ochotę na inną przestrzeń lub potrawę to za rogiem jest kilka knajpek do wyboru :)

Wyspa Bielarska - 800m, a na niej kilka placów zabaw, więc na każdy wiek się coś znajdzie ;) Tuz obok jest wyspa Słodowa oraz np Wyspa Daliowa ze słynną rzeźbą Nawą. Generalnie na te wyspy można się udać w ramach spaceru :)Popularne posty z tego bloga

Szczodre Park i plac zabaw