Ogród Botaniczny Wrocław

Wrocławski Ogród Botaniczny to piękne miejsce na spacer w centrum miasta! Możecie je odwiedzić z maluszkiem w wózku lub starszym dzieckiem :) Cudne kwiaty, krzewy , drzewa i inne rośliny. Ponadto teren jest urozmaicony o małe dróżki, kamyki, schodki . Jest pełno architektury typu ławeczki, pergole, mostki itp.  

Ogród Botaniczny godziny otwarcia

 adres: Kapitulna 4, 50-328 Wrocław (wejście od ul. Sienkiewicza)
http://www.ogrodbotaniczny.wroclaw.pl/

Ogród jest otwarty codziennie! Również w święta!
Kasy czynne: w kwietniu w godzinach: 9:00–18:00; od maja do sierpnia w godzinach: 9:00–19:00; we wrześniu w godzinach: 9:00–18:00; w październiku w godzinach: 9:00–17:00.

Bilet Normalny 20zł, Ulgowy 10zł pełny, aktualny cennik >>
 


Ogród Botaniczny z dzieckiem?

Tak ;) tzn ja bym dzieci zabierała prawie wszędzie gdzie nie ma zakazu ;) tylko że czasem wizyta kończy się po 10minutach 😂 Byłam z córkami 3latka i 5,5roku... Obleciałyśmy (dosłownie bo czasem biegały  😀) w godzinkę ;)

Ogród Botaniczny 

Wejście znajduje się od ul. Sienkiewicza, tuż przy pięknym, dużym budynku Muzeum Przyrodniczego (które warto zobaczyć!)Na drugim planie budynek Muzeum Przyrodniczego

Plac zabaw Wrocław Ogród Botaniczny

W czasie naszej wizyty był  nieczynny  (okres pandemii Covid)
Co zobaczyć przy okazji wizyty w Ogrodzie Botanicznym?

Muzeum Przyrodnicze - Sienkiewicz 21, tuż obok wejścia do Ogrodu, fajne jako jedne z pierwszych muzeów dla dziecka we Wrocławiu :)
Skwer Skaczącej Gwiazdy - 400m między Na Szańcach a Prusa, jest odnowiony i ma dość fajny i nowy plac zabaw :)

Bistro Trzy Schody - 300m ul, Mieszka I 1/pl. Bema.Pyszneeee pierogi we Wrocławiu!Choć bar jest malutki z kilkoma stolikami, krzesełkiem wysokim do karmienia i WC.
Jeśli ktoś ma ochotę na inną przestrzeń lub potrawę to za rogiem jest kilka knajpek do wyboru :)

Wyspa Bielarska - 800m, a na niej kilka placów zabaw, więc na każdy wiek się coś znajdzie ;) Tuz obok jest wyspa Słodowa oraz np Wyspa Daliowa ze słynną rzeźbą Nawą. Generalnie na te wyspy można się udać w ramach spaceru :)

  
--------------------- ARCHIMUM ---------------------

EKSPOZYCJA CZASOWA MAJ 2021 Dinozaury w Ogrodzie Botanicznym

Od 1 do 30 maja we Wrocławskim Ogrodzie Botanicznym można zobaczyć wystawę Dinozaurów. Przyjechały z Jura Parku w Krasiejowie i jest ich 8sztukTriceratops, Silezaur, Scelidozaur , Velociraptor, Tanikolagrez, Avacertops, Kentrozaur, Ceratozaur 
 

 

 

Widok z terenu Ogrodu na wejście od strony Katedry - Dinozaury zaraz są po lewej :)

Gdzie są Dinozaury w Ogrodzie Botanicznym
Gdzie są Dinozaury w Ogrodzie Botanicznym
Gdzie są dinozaury w Ogrodzie Botanicznym? Wszystkie znajdują się mniej więcej w jednej okolicy - z boku alejki łączącej wejścia. Na końcu po lewej idąc od bramy głównej przy ul. Sienkiewicza; Po prawej od wejścia od strony Katedry.  

 Przyznaję, iż szukałyśmy ich długo ;) Myśleliśmy, że będzie ich więcej, może będą większe i robić jakieś mega wrażenie :) ale tak nie było... choć ogólnie spacer po Ogrodzie to przyjemność, dzieci zadowolone :) 

Popularne posty z tego bloga

Na tropie wrocławskich krasnali - aktywne zwiedzanie Rynku z dziećmi!

Sale zabaw i kawiarnie we Wrocławiu - czyli gdzie iść z małym dzieckiem w czasie niepogody?