Rzeczka sanki z dziećmi blisko Wrocławia

Gdy mimo zimy we Wrocławiu śniegu brak czas na małą wycieczkę. Gdzie można pojechać z dziećmi na jeden dzień na sanki w okolicach Wrocławia?

Rzeczka - czyli gdzie na sanki w góry z dziećmi z Wrocławia?

LOKALIZACJA

Rzeczkę dzieli od Wrocławia ok 1,5h jazdy samochodem (mimo iż to raptem 80km) zajmuje teoretycznie 1,5 godziny.


 GDZIE W RZECE ZJEŻDŻAĆ NA SANKACH?


My jechaliśmy tam "w ciemno"... Zapakowaliśmy dzieciaki do auta, ustawiliśmy GPS na "Rzeczka" i postanowiliśmy się zatrzymać gdzieś tam lub po drodze gdzie będą warunki do sanek ;)
Po drodze w okolicy Ślęży - śniegu brak ;/

Sanki Rzeczka - do 100km od Wrocławia

Tak dotarliśmy do parkingu między Sowia Grapa a Karczma Pod Sową. Na Googlach to miejsce opisane jest jako "Rzeczka 38 Parking" ( link do MAPS ). Bardzo duży (nie utwardzony) parking. Przy wjeździe stała osoba z biletami i jej zapłaciliśmy chyba coś ok 10zł.

Zaraz przy parkingu były budki do wypożyczania sprzętu i góra z wyciągiem ( https://www.nartyrzeczka.com). Ponieważ  byliśmy z 3ką małych przedszkolaków  i nastawieni głownie na sanki szukaliśmy bezpiecznego miejsca na uboczu. Cofnęliśmy się trochę w stronę Sowiej Grapi i tam nieopodal płotu dzieciaki mogły pojeździć :)


Za tą wypożyczalnią po prawej przy płocie dzieci zjeżdżały..


Potem poszliśmy na drugą stronę głównej ulicy, gdzie była już jakaś rodzinka i bałwan :) Tam było więcej śniegu więc fun z robienia własnego bałwana i rzucania śnieżkami :) Była też lekka górka (trochę więcej roztopionego śniegu ) i tam zaczęły się szaleństwa ze zjeżdżaniem i świetne pomysły by robić to np na brzuchu ;]


Tu (po drugiej stronie ulicy) później też zjeżdżaliśmy, lepiliśmy bałwana ;) było mniej ludzi więc dla nas lepiej i spokojniej

P.S nie wiem cz oba miejsca się do tego oficjalnie nadawały, nas nikt nie przegonił :)

Na ogrzanie się, skorzystanie z WC i wypełnienie brzuchów poszliśmy do Karczmy pod Sową. Restauracja duża, tłumna więc tylko ogrzaliśmy się ciepłą czekoladą.Na obiad po drodze zatrzymaliśmy się w Świdnicy. W DaGrasso zamówiliśmy pizze - sama w sobie bez szału ;) ale lokal przynajmniej gotowy na dzieci :) (spory kącik do zabawy)


W styczniu 2020 roku na sanki blisko Wrocławia obraliśmy za cel nieco bliżej położne miejsce :)
Sanki do 100km od Wrocławia - Kamionki Góry Sowie

Popularne posty z tego bloga

Na tropie wrocławskich krasnali - aktywne zwiedzanie Rynku z dziećmi!

Wodny plac zabaw i promenada Oławska