Park Maślicki & plac zabaw


Park Maślicki to na razie niewielki teren rekreacyjny przy ul. Królewieckiej. Powstał w 2020 roku dzięki Wrocławskiemu Budżetowi Obywatelskiemu. Mieści się tam natomiast górka z dwiema zjeżdżalniami oraz drewniany tor przeszkód

Park Maślicki

 Znajduje się na południowej stronie ulicy Królewieckiej 35-45.  Przejście na nią jest kilkadziesiąt metrów w stronę Lidla,  przy ul. Mrągowskiej! Nie dojazdu bezpośredniego ani parkingu. 
Chyba najbliższe, większe miejsce do parkowania jest przy Lidlu.


Ogólnie jest położony pomiędzy ulicą Królewiecką a linią kolejową relacji Wrocław - Głogów, począwszy od skrzyżowania ulicy Mrągowskiej z Królewiecką a kończy się na rzece Ługowinie (obręb Maślice, Pilczyce)


Park Maślicki  

  

 

Park Maślicki to na razie "parczek" ;). Jest to projekt #784 WBO. Wytyczona ścieżka ma może z 500m. Są też nowe nasadzenia, ławki. Najciekawszym elementem jest górka, przez którą można przejść pomiędzy drewnianymi umocnieniami skarp. Z dwóch stron górki są zjeżdżalnie tuby-rury. Fajne jest to, że prowadzą do nich schodki! Więc można dostać się szybciej i bezpieczniej niż po standardowych drabinkach 😀

 
  

    

 


 

Oryginalności temu miejscu dodaje też nietypowy plac -zabaw- a raczej drewniany tor przeszkód! Na pierwszy rzut oka może wydawać się mało atrakcyjny ;) Ale nic bardziej mylnego, to świetne miejsce na wymyślanie własnych zabaw :)


    
Park Maślicki plany

Koncepcja parku i główny kształt ma nawiązywać do kształtu żołędzia. Planowana jest tu również drewniana pergola, polana rekreacyjna, stojaki rowerowe, place zabaw dla dzieci, siłownia terenowa, wybieg dla psów, kącik przyrodniczy oraz ścieżka sensoryczna! Także warto zapamiętać to miejsce, bo zapowiada się nowa ciekawa atrakcja dla dzieci we Wrocławiu :) 

Zobacz koncepcje i szczegółowe info na stronie pracowni >> www.kepkaogrody.pl


 ---------------------- 😍Sprawdź też 👇-------------------


Najlepszy plac zabaw Wrocław
Najlepsze place zabaw Wrocław
 

Popularne posty z tego bloga

Na tropie wrocławskich krasnali - aktywne zwiedzanie Rynku z dziećmi!

Wodny plac zabaw i promenada Oławska