Zoo & Afrykarium

  


Wrocławskie Zoo jest najstarsze w Polsce. Powstało w w lipcu 1865roku! Ma 33ha wielkości i znajduje się tam ponad  10tyś zwierząt z ponad tysiąca gatunków! Jesienią 2014 roku otwarto tam Afrykarium. To niezwykłe oceanarium łączące "Afrykę" z "akwarium". Jest to piękna i olbrzymia przestrzeń która sprawiła, że Zoo jest idealną atrakcją we Wrocławiu na każdą porę roku oraz pogodę👍😍

Wielbłądy :) Po lewej stronie od wejścia głównego 

Ogród Zoologiczny we Wrocławiu

Wróblewskiego 1-5, 51-618 Wrocław
http://zoo.wroclaw.pl/Zoo Wrocław Godziny Otwarcia:

Jest czynne codziennie! Nawet w Święta :) 

Jesienią wejście 9:00-15:00, Teren Zoo, pawilony oraz Afrykafium czynne do 16:00*
W piątki, soboty, niedziele i święta wejście maks do 16:00, czynne do 17:00

W sezonie wiosennym i letnim czynne dłużej, tj np wejście do 18:00 czynne do 19:00
Aktualne godziny na stronie >> http://zoo.wroclaw.pl/pl/godziny-otwarcia.html


Zoo Wrocław Bilety /Cennik:

Bilet N 55zł, U 40zł, Rodzinny (2+3) 170zł *
* Rodzinny poniedziałek (dni wolne, bez świąt) 140zł
Dzieci do 3 lat oraz Seniorzy powyżej 75lat za darmo (należy zgłosić w KASACH lub POK)

NASZ WROCŁAW > jedno darmowe wejście dla osoby dorosłej płacącej podatki we Wro! Oraz zniżki na zakup kolejnych biletów lub karty rocznej - 30zł Normlany, 20zł ulgowy (np. dla dziecka), 108zł Karta Roczna

Pełen cennik, promocje itp >> http://zoo.wroclaw.pl/pl/cennik.html

Bilet kontrolny (za darmo) do 3 lat do odbioru w POK

  Przed wizyta zoo Wrocław?

  1. Sprawdź czy otwarte i w jakich godzinach :)
   Mimo, iż powinno być otwarte codziennie (nawet w święta, to może zdarzyć się wyjątek - np Pandemia). Zaplanuj pobyt pod kątem godzin pracy - sezonie jesienno-zimowym np kasy wejściowe w tygodniu otwarte są np tylko do 15:00! A zwiedzać można do 16:00. 
   Ale już w wakacyjne weekendy nawet  do 19:00


  2. Czy wszystkie pawilony są otwarte :)?
   Czasem w Zoo są np jakieś remonty. Cos jest po prostu nieczynne...Jeśli np dzieciaki głównie chcą pokarmić zwierzątka lub zobaczyć rybki lub Motyle - sprawdź np na stroie http://zoo.wroclaw.pl/pl/pawilony.html czy na pewno są otwarte :)

  3. Godziny karmienia zwierząt
   Podpatrywanie zwierząt w trakcie karmienia to naprawdę fajna atrakcja :) Warto sprawdzić kiedy Wasz ulubieniec będzie jeść posiłek i spróbować  dotrzeć na czas ;)
   http://zoo.wroclaw.pl/pl/pokazowe-karmienia-zwierzat.html

  4. Parking
   - Najbliższy i dedykowany przez Zoo parking jest obok Hali Stulecia (około 6,5zł/h! :(( )
   - Można zaparkować 200m od wejścia na parkingu przy Wróblewskiego (kawałek za Biedronką ) 10/15zł za cały dzień (tu )
   - My najczęściej parkowaliśmy wzdłuż ulicy przy wybrzeżu Ludwika Pasteura - przed Mostem Zwierzynieckim (ok 500m od zoo) Strefa płatnego parkowania, coś ok 2zł za godzinę :) (tylko trzeba  z góry wybrać czas parkowania :))
   - Można spróbować zaparkować Na Grobli i przejść się przez przez Kładkę Zwierzyniecką i wejść przez Bramę Japońską (otwarta zazwyczaj w sezonie letnim) To fajna alternatywa również na weekendy czy letnie dni gdy przed głównym wejściem jest tłum :) Warto pamiętać, że nie ma z tej strony  Punktu Obsługi Klienta więc w grę wchodzi tylko zakup płatnych biletów standardowych lub odbicie karty rocznej. Spacer stamtąd dookoła Zoo do wejścia głównego to ok 1km.

  5. Zooquest
   Przed wejściem, w Punkcie Obsługi Klienta, weźcie dla dzieciaków kartę Zooquest. To taka "ulotka" w którą można przybijać pamiątkowe pieczątki znajdujące się w różnych miejscach Zoo :)


  Karta Roczna ZOO Wrocław 

  Bilet normlany kosztuje 55zł a ulgowy 45zł a karta roczna raptem 120zł i 80zł*.  Także praktycznie przy dwóch wizytach już opłaca się ją mieć :D Jeśli macie dzieci i mieszkacie we Wro to chyba nie ma się nad czym zastanawiać! Na pewno raz w sezonie tam się wybierzecie :) A mając kartę pewnie i częściej, kiedy nie macie planów, lub budżet na inne atrakcje będzie ograniczony - zawsze można iść do ZOO :)

  * Płacąc podatki we Wrocławiu można kupić bilet normalny za 30zł, 
  ulgowy za 20zł  (np. dla dziecka), a kartę roczną za 108zł  :)

  Do 3 lat wejście za darmo - później czas na kartę roczną :) 


  ZOO Wrocław dla małych dzieci

  Nasze Wrocławskie Zoo to czołowa atrakcja dla dzieci i nie tylko :)   Polecamy zakup karty rocznej, szczególnie np w okresie urlopu macierzyńskiego/wychowawczego :)! To piękne miejsce na spacery i fajnie spędzony czas:) W Zoo odnajdziecie się z dzieckiem w każdym wieku :) W łazienkach są przewijaki ( W Afrykarium oraz przy wejściu głównym jest osobna toaleta dla niepełnosprawnych z przewijakiem. Ale np WC koło "Żubra" przewijak na środku łazienki, ale jest wc dla niepełnosprawnych gdzie da się wjechać z wózkiem).

    


   

   Ogólnie obiekt dostosowany jest do osób niepełnosprawnych więc i z maluchem w wózku damy radę. Większość ścieżek jest utwardzonych i jeździ się bardzo przyjemnie :) Problemem mogą okazać się starsze pawilony np z małpami. Do głównego wejścia pięknego budynku Terrarium z Motylarnią prowadzą schody - ale podjazd dla wózków jest po prawej stronie za kawiarnią w części Smokami Indonezji. Tylko na ten poziom.... Dalej kolejne schody... Można na własną odpowiedzialność zostawić wózek obok tych schodów.... no albo sobie wnosić na górę ;).. Albo odpuścić ;) My w sumie do Motylarni na samej górze zaczęliśmy docierać jak już chodziliśmy bez wózka :)

   

  Atrakcje w ZOO Wrocław dla dzieci 

  Oczywiście najważniejsze są zwierzęta :)🐒🐅🐟 Ale poza tym....

  Zooquest

  To gra terenowa, polegająca na poszukiwaniu na terenie zoo 👀 budek z pieczątkami ♟ i przybijaniu ich na karcie do gry. Taką kartę można pobrać w Punkcie Obsługi Klienta 📤 lub ze strony internetowej   Pamiątkowe monety

  W kilku miejscach Zoo można kupić pamiątkową monetę :) Koszt to 5zł a z automatu po zakupie przez chwilę wydobywa się odgłos wybranego zwierzęcia :)  Odrarium - wodny plac zabaw

  Przy Odrarium, obok Akwarium znajduje się fajna konstrukcja do zabawy wodą. Oczywiście czynna (tzn. z wodą ;) jest głównie w sezonie letnim :)

  Dzieciniec

  To specjalna, wydzielona część Zoo gdzie znajdują się malutkie i "słodziutkie" zwierzaki ;) Można je pogłaskać i pokarmić (automat ze specjalną karmą obok). Zazwyczaj są w boksach, czasem niektóre np kózki biegają sobie po dziedzińcu ;) tuz obok nas :) Po wyjściu w stronę koników są miejsca do umycia rąk!
  Plac zabaw 

  Taki zwykły plac zabaw, który raczej Was nie zainteresuje jeśli wpadacie do Zoo sporadycznie czy pierwszy raz ;) Ale jeśli macie kartę roczną i jesteście tam co tydzień :) (nam się tak zdarzało) to miejsce warto znać :) Tu też znajdziecie trochę cienia czy spokój, jeśli akurat odwiedzacie Zoo w największym sezonie :) Tu najczęściej się też zaszywałam karmiąc dziecko lub siebie pierogami na wynos z baru obok :)  Park Linowy

  Za Żubrami a przed Wilczą ostoją znajduje się park linowy. Otwarty jest w bezdeszczowe dni, dla dzieci w wieku od 3 do 13lat. Koszt to 18zł .
  http://parkizoolandia.pl/wroclaw-zoo.html   ZOO WROCŁAW - Co zobaczyć?

  Jeśli kupicie kartę roczną to problem z głowy :) Bo zobaczycie wszystko, poznacie Zoo niczym najbliższy park i znajdziecie swoje ulubione miejsca :)
  Jeśli odwiedźcie Zoo jednorazowo - starajcie się wygospodarować jak najwięcej czasu :) Wybierzcie miejsca lub zwierzęta które najbardziej Was interesują:) Można ściągnąć aplikacje lub tylko zapoznać się z mapką (   http://zoo.wroclaw.pl/pl/mapa-zoo2.html )
   


   
   
  Wypatrywanie nietoperzy pod sufitem :)


   
   

  Afrykarium ZOO Wrocław

  Jedną z największych atrakcji we Wrocławskim Zoo jest Afrykarium. Oczywistym aspektem są cudowne gatunki zwierząt które można tam zobaczyć :) Ale poza tym jest to olbrzymia przestrzeń zadaszona - pozwala na spędzenie miło nawet 2h bez deszczu, śniegu czy upału :)Także ZOO jest wspaniałym miejscem niezależnie od pogody :)

  Afrykarium gdzie zostawić wózek? Szatnia?
  Obiekt jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Więc również z wózkiem dziecięcym można śmiało go zwiedzać. Mieści się na kilku poziomach a widna nie zawsze jest obok schodów, czasem trzeba do niej "wrócić". Jeśli wiec Wasz maluch już sam chodzi, albo możecie zabrać chustę polecam tą opcję :)
  Wózki (nieoficjalnie i bez nadzoru) można zostawić na wprost wejścia w holu głównym Afrykarium :)
  Oczywiście na własną odpowiedzialność... Nam natomiast nic nigdy nie zginęło, zawsze upychaliśmy tam też kurtki a w trasę zabieraliśmy tylko niezbędne rzeczy (picie dla dzieci, pieniądze i inne wartościowe przedmioty).

  Przy wejściu jest również spora szatnia. Tam można zostawić odzież wierzchnią za 1zł/sztuka. 
  Generalnie w Afrykarium jest gorąco ( a w strefie kongo to już w ogóle tropiki :D ) więc zdecydowanie np. zimą warto pozbyć się kurtek na czas zwiedzania :)

     Manat 
   


     
   
     
    
   

   

  Pokazowe karmienie fok


  Wystawa o pingwinach :)  Na dole "wraku statku" czyli tam gdzie podglądamy pingwiny i foki :) można jeszcze zajrzeć na "wystawę" jak powstało Afrykarium oraz jak wyglądają wszelkie "rury" 
   

  Pawilon „KLIMAT, LUDZIE, ZWIERZĘTA”

   Czyli  wielkie iglo :) Nie ma tu co prawda zwierząt ale jest dużo multimediów, ciekawych informacji, interakcji i gier :) A obok stoją kolorowe figurki pingwinków, które nasze córki uwielbiają... a płaczącego zawsze tulą ;)      

  Terrarium z Motylarnią 

  Piękny, przedwojenny budynek z okazałą kolekcją gadów, płazów i bezkręgowców. Po prawej stronie nowa część to "Smoki Indonezji" z  waranami z Komodo. Tam też (od strony bramy Japońskiej) jest podjazd dla wózków.
  Motylarnia Zoo Wrocław

  Znajduje się na ostatnim piętrze budynku terrarium (nie ma windy)  Akwarium

  To mały, długi budynek obok Teriaium i Odradium :)


  Odrarium   

  P.S 
  W ZOO byliśmy ponad 50 razy ;) Stąd te zdjęcia pochodzą z różnych dni i pór roku :)


   

  Popularne posty z tego bloga

  Na tropie wrocławskich krasnali - aktywne zwiedzanie Rynku z dziećmi!

  Sale zabaw i kawiarnie we Wrocławiu - czyli gdzie iść z małym dzieckiem w czasie niepogody?