Park Złotnicki Wrocław z dziećmiPark Złotnicki znajduje się na zachodzie Wrocławia, przed Leśnicą. To piękne miejsce, w sam raz na rodzinne popołudnie! Znajdziecie tu np średniowieczny plac zabaw,  asfaltowy tor - ósemkę dla łyżworolkarzy (na rowerki i hulajnogi może też :)) Jest też nie najnowsza siłownia na świeżym powietrzu i boisko do kosza 👪👍


Park Złotnicki lokalizacja + dojazd

Znajduje się w obrębie ulic: Złotnickiej, Żwirowej i Solińskiej na osiedlu Złotniki (zachód Wrocławia). Obejmuje powierzchnię ok 20ha a tuż obok płynie rzeka Bystrzyca.

Parkować można np przy parku na ulicy Złotnickiej
 lub jakoś na ulicy Żwirowej (między rzeczką a parkiem, stara brukowana droga)

Autobus: 148 (przystanek Wielkopolska, ok 1km)
Tramawaje: 3,10, 20 (przystanek Złotnicka; ok 1,5km)Park Złotnicki atrakcje dla dzieci
W parku znajdziecie kilka miejsc do rekreacji i sportu :)  Są górki "motokrossowe", jest duży tor dla łyżworolkarzy w kształcie "8". Obok znajduje się siłownia na świeżym powietrzu i boisko do kosza. 
Dla dzieci niemała atrakcją będzie plac zabaw "Złotnicki Gródek" który nawiązuje do mieszczącego się na tym terenie w średniowieczu grodu :) Jest też drugi, mniejszy plac zabaw na którym poza starszymi elementami jest też nowa, drewniana konstrukcja :)

Plac Zabaw Złotnicki Gródek

Oddany do użytku latem 2020 roku, piękny, naturalny i nawiązujący do średniowiecznego grodu ;]

 

Plac zabaw Park Złotnicki

Bliżej ulicy Złotnickiej w parku znajdował się plac zabaw, który niedawno powiększono. Zyskał przy tym nieco nowego blasku i atrakcyjności bo jego poprzednia forma najlepsze czasy miała dawno za sobą :)

 

Kładka Złotnicka

Idąc na zachód parku trafimy na brukową drogę, a wzdłuż niej płynie rzeka Bystrzyca. Na jej drugą stronę możemy przejść dzięki kładce... Nie jest ona sztywna, wręcz przeciwnie ;) przyznaje, że dla naszych dzieci "drgający" most stanowił dodatkową atrakcję ;]
 
Górki motokrosowe

W parku dziemy też górki motokrosowe ;)
 Tor dla łyżworolkarzy Wrocław Złotniki

Kolejnym uatrakcyjnieniem parku jest tor  dla łyżworolkarzy :) A tuż obok siłownia i boisko do kosza. Ta strefa powstała parę lat temu, nie jest już idealnie gładka. Ale jest dość szeroki i długi, w kształcie krzywej ;) "ósemki". 
👉 Lubicie jazdę na kółkach? Sprawdźcie też: PUMPTACKI WROCŁAW 

Tor dla rolkarzy Wrocław Złotniki - źródło: Satelita Google

Siłownia na świeżym powietrzu w Parku Złotnickim Wrocław

 

Co przy okazji?

Leśnica Zamek/ Park Leśnicki (ok 1,5km od kładki) Jeśli macie np. rowery lub dużo czasu i lubicie chodzić ;) Za kładką znajduje się Leśnica w niej kolejny park z placem zabaw no i zameczek :)


---------------------- 😍Sprawdź też 👇-------------------

Najlepszy plac zabaw Wrocław
Najlepsze place zabaw Wrocław
 


Popularne posty z tego bloga

Na tropie wrocławskich krasnali - aktywne zwiedzanie Rynku z dziećmi!

Wodny plac zabaw i promenada Oławska