Wojnowice Zamek na wodzie pod WrocławiemWojnowice - niecałe 10 kilometrów od zachodniej granicy Wrocławia. Znajduje się tam XV wieczny zamek na wodzie! Dookoła rozpościera się piękny, zielony teren - w sam raz na rodzinny spacer pod Wrocławiem :)


Wojnowice Zamek na wodzie 

Adres: Zamkowa 2, 55-330 Wojnowice 

To jeden z nielicznych tego typu zamków w Polsce! Wybudowany w XV wieku,  gotycko-renesansowy nawodny zamek – obronna siedziba rycerska.  Usadowiony na palach dębowych wypełnionymi głazami i gliną otoczony fosą, Od 2014 roku właścicielem jest Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego we Wrocławiu. Zamek można zwiedzać z przewodnikiem. W środku mieści się również hotel oraz restauracja (czynna w weekendy w sezonie letnim)

Przed Zamkiem znajduje się spory darmowy parking. Spacer z dziećmi blisko Wrocławia 
Park Zamkowy 9haJest udostępniany dla odwiedzających przez cały tydzień (trzeba przestrzegać regulamin :)) Za zamkiem jest łąka - fajne miejsce na piknik cz rodzinne gry na świeżym powietrzu. Są też miejsca na ogniska (za zgodą i opłatą 10zł/os). W parku rosną wyjątkowe okazy krzewów i drzew.

Teren jest rozległy, dalej od zamku bardziej dziki i leśny :)  Idealny weekendowy wypad za miasto na  spacer z dziećmi lub jazdę rowerami :)
 

Popularne posty z tego bloga

Na tropie wrocławskich krasnali - aktywne zwiedzanie Rynku z dziećmi!

Wodny plac zabaw i promenada Oławska