Park Mamuta - gigantyczna zjeżdżalnia na Oporowie


Wielki 6-cio metrowy Mamut stanął na Wrocławskim Oporowie na jesień 2018 roku. Jest to niebanalny plac zabaw, który powstał dzięki Wrocławskiemu Budżetowi Obywatelskiemu.

 LOKALIZACJA

Wrocłaki Park Mamuta mieści się na południu od Parku Grabiszyńskiego - miedzy Slęzą a ulicą Bukowskiego na Oporowie.DOJAZD

Lokalizacja super pod względem komunikacji. Autem można zaparkować np pod Wzgórzem Żołnierzy Polskich koło pętli tramwajowej (duży parking Park and Ride) lub dojechać komunikacja miejską.
 
TRAMWAJE   (przystanek Oporów): 4, 5, 14, 20 (ok 1,3 km do Mamuta)
AUTOBUSY (przystanek Oporów): 107, 125, 319, 325
                      (przystanek Solskiego): 107, 125, 319, 325, A (ok 800m do Mamuta)PARK MAMUTA

Dużo cennych informacji znajdziecie na stronie: http://www.parkmamuta.pl/

 

Wejście do Parku Mamuta od Strony ul. Bukowskiegp


Park Mamuta to spory teren gdzie w pogodne dni można spędzić dużo czasu na świeżym powietrzu. Polana (MAMU-SAD) to miejsce na różnego typu gry plenerowe (bule, badminton), pikniki, są ławki oraz stoliki do gier planszowych. Jest również "CROSS-MUT" czyli zespół urządzeń rekreacyjno-sprawnościowych..
Mamucia koncepcja nie jest przypadkowa! W latach 90tych w tych okolicach znaleziono wielki cios Mamuta ( w okolicach ulic Harcerskiej i Jordanowskiej ) 
Park Mamuta to świetne miejsce do obserwacji samolotów, które w tym miejscu latają "tuz nad głową" ;]
"ŚLĘŻAŃSKI MAMUT, nazwany przez mieszkańców Cioskiem – mega-konstrukcja zabawowa wys. 4,5-6 m, przeznaczona dla starszych dzieci i młodzieży. Będzie to ikona parku, usytuowana w samym środku terenu, dostępna zarówno dla mieszkańców osiedla, jak i dla osób nadchodzących od strony parku Grabiszyńskiego. "
Info z: http://www.parkmamuta.pl/?page_id=21

Mamut posiada dwie olbrzymie rury-zjeżdżalnie... Żeby do nich dotrzeć trzeba wspiąć się po  drabinie i kracie z liny. Linowych, siatkowanych przejść jest w środku sporo, do tego kilka poziomów! Na zewnątrz po obu stronach ścianka wspinaczkowa   - super przeszkody i wyzwanie dla dzieciaków:)

Pięknie odwzorowany Mamut - ma nawet ogonek ;)


Konstrukcja jest zdecydowanie dla min. starszych przedszkolaków ...ale.. nasza 1,5 roczna córka też próbowała wspinaczki :) a potem zajęła się na szczęście opcja bezpieczniejszą czyli kamykami, którymi pokryta jest nawierzchnia pod Mamutem..
CO PRZY OKAZJI?

Park Grabiszyński (500m) - wystrczy wejśc na wał Slęzy i przejść mostkiem/tamą.
W parku jest kilka placów zabaw a on sam jest piękny!
 http://wrodzice.blogspot.com/2016/11/park-grabiszynski-we-wrocawiu.html

Pierogarnia Kubiel (ok 900m, Ludwika Solskiego 28) Naszym zdaniem bardzo dobre pierogi :) Lokal jest dośc mały - w ciepłe dni proponujemy zabrać na wynos do parku :)

Klubodzieciarnia Skarbowców (ok 2km -Google MAPS) lub  Cafe Krzyki Śmiechy (ok 2,5 km Google Maps) - czyli spacerek po wale na Krzyki do kawiarni przystosowanych dla dzieci gdzie można coś wypić/zjeść a dzieciaki się nie będą nudzić :)

----------------------------------
Sprawdź też inne Wrocławskie place zabaw 👇


Popularne posty z tego bloga

Na tropie wrocławskich krasnali - aktywne zwiedzanie Rynku z dziećmi!

Sale zabaw i kawiarnie we Wrocławiu - czyli gdzie iść z małym dzieckiem w czasie niepogody?