Szczepienia Wrocław - gdzie kupić najtaniej? jak to się odbywa?


Tanie szczepionki we Wrocławiu

Na szczepionkach możemy zaoszczędzić lub przepłacić - nawet do 100zł.
Poniżej lista gdzie i za ile udało nam się tanio kupić szczepionki. Jeśli znacie jakieś inne tanie apteki - piszcie komentarze a listę uzupełnimy :) • INFANRIX HEXA (6w1)
  189zł
  (lipiec 2016) Apteka Silesia; 199zł DOZ 
 • HEXACIMA (6w1)
  170zł (lipiec 2016) Apteka Silesia , 165zł DOZ
 • Infanrix IPV + Hib (5w1)
  146zł DOZ
 • BEXSERO (na meningokoki)
  390zł (październik 2015) Apetka Silesia na Powstańców
 • ROTARIX (na rotawirusy)
  275zł
  (maj 2015) Apteka w Kauflandzie na Legnickiej
( Kiedyś jeszcze tanie szczepionki były w Apteka w Kauflandzie na Legnickiej - też można dzwonić i sprawdzać :)

Szczepienia - jak to wygląda w naszej przychodni i co zabrać?


Pewnie w każdej przychodni szczepienia wyglądają nieco inaczej, ale zapewne mają tez kilka wspólnych reguł. Opisujemy jak to wygląda u nas, może rozwiejemy trochę wątpliwość i niepewności przed pierwszą wizytą z malecem :)

ZABIERAMY ZE SOBĄ:
- książeczkę zdrowia + przy pierwszej wizycie kartę szczepień + zeszyt (w naszej przychodni zeszyt to karta pacjenta ;] zapisują szczepienia, choroby itp)
- szczepionkę w torebce termicznej (jeśli szczepimy kupionymi przez siebie szczepionkami, jeśli nie to pielęgniarki mają Państwowe szczepionki już w lodówce :))
- dwie pieluszki tetrowe - w naszej przychodni jest "bieda" ;/ nie ma jednorazowych przykryć, wiec jedna pieluszka na przewijak a druga na wagę - dla higieny maluszków
- ubieramy dziecko w body z krótkim rękawem!  To bardzo ważne, bo szczepienia najczęściej są robione w udko lub ramię - dzięki body dziecko zawsze będzie trochę ubrane podczas samego kucia!
- akcesoria na wypadek wszelki - ale nie za dużo, żeby nie tachać całej torby! Lecz szczególnie gdy dziecko jest malutkie i może się posikać itp- zabierzmy przynajmniej jedno ubranko na zmianę, pieluszkę i chusteczki. Smoczek czy butla i mieszanką mleczna (dla nie karmiących piersią) mogą się przydać żeby uspokoić  bobo :) (! przy sczepieniach doustnych, np rotarix, przez ok pół godziny dziecko nie może używać smoczka czy pić ;/ )

SZCZEPIENIA KROK PO KROKU

- umawiamy się  z wyprzedzeniem jakie jest możliwe w naszej przychodni
UWAGA! szczepimy tylko zdrowe dziecko - o tym czy jest ok oczywiście decyduje lekarz. Jeśli natomiast dziecko jest poważnie chore nie ma co się na szczepienia pchać i być 'odesłanym z kwitkiem'. Lekki katar czy sporadyczny kaszel natomiast u nas nigdy przeciwwskazaniem nie był :)
- prosimy o wypisanie recepty (przy płatnych szczepieniach). Kupujemy szczepionkę, którą jak najszybciej transportujemy (do godziny czasu, w torebce termicznej którą kupimy też w aptece) do domu, do lodówki!  W lodówce trzymamy szczepionkę i torebkę osobno.
- u nas w przychodni idziemy najpierw na ważenie. Panie pielęgniarki ważą i mierzą dziecko (obwód główki i klatki piersiowej, czasem ciemiączko przednie). Nastepnie idziemy do lekarza który dokładnie bada dziecko (przy okazji sprawdza ogólny rozwój na danym etapie, a my możemy dopytać o inne kwestie :)) i decyduje czy może być szczepione. Podpisujemy że na szczepienie się zgadzamy i wiemy o możliwych skutkach ubocznych. Jeśli mamy body z krótkim rękawem, śmiało, choć ta warstwę możemy założyć :)
- idziemy na szczepienie - w zależności od szczepionki będzie to udo lub ramię.
Przy pierwszym szczepieniu (zwykłymi, nie skoniungowanymi szczepionkami) w wieku 2 miesięcy będą to niestety aż 3 ukucia  ( I dawka HIB, I dawka DTP, II dawka WZW b). W naszej przychodni, kochane Panie pielęgniarki w tym samym czasie zrobiły ukucia w obie udka (mniej wrażeń dla dziecka), a wcześniej jedna w ramię.

Reakcje dzieci są różne, generalnie przygotujmy się na krzyk i łaknie jakiego nie było nigdy;/ łezki itp. Mocno przytulmy dziecko, po chwili ubierzmy, dajmy smoczek/pierś jeśli można i najlepiej zabierzmy na spacerek niech się uspokoi i prześpi :)
KALENDARZ SZCZEPIEŃ  + O SZCZEPIENIACH

 
Kalendarz szczepień pochodzi ze strony www.szczepienia.pzh.gov.pl


Popularne posty z tego bloga

Na tropie wrocławskich krasnali - aktywne zwiedzanie Rynku z dziećmi!

Wodny plac zabaw i promenada Oławska