Place zabaw w okolicy Wrocławskiego Rynku :)Zwiedzacie z dzieciakami Rynek i czujecie, że to już TEN czas gdy mają dość chodzenia i patrzenia na piękne kamienice ;)? Zobaczcie gdzie najbliżej w okolicy Rynku Wrocławskiego znajdziecie place zabaw! Niektóre są bardzo malutkie, ale dzieciom czasem to wystarczy by trochę pobawić...a rodzicom dać odetchnąć ;)


Place zabaw blisko Rynku Wrocław!
Plac zabaw Wrocław centrum👉 500m od Rynku - Plac zabaw przy ulicy Szewskiej 

To najbliżej położony plac zabaw. Znajdziecie tuż obok ulicy Świdnickiej, wystarczy przejść za budynek w którym znajduje się Strefa Kultury Wrocław oraz Barbara!

P.s jeśli szukacie kawiarni przyjaznej dzieciom w Rynku Wrocław - to zajrzyjcie właśnie do Barbary! Jest tam super drewniana designerska kryjówka - przestrzeń do zabawy 😍

 Kawiarnia przyjazna dzieciom Wrocław Rynek👉 600m od Rynku - plac zabaw Bulwar Staromiejski Wrocław

To jeden z najnowszych i największych placów zabaw w bliskiej odległości od Rynku. Znajduje się na terenie starego szpitala przy Placu Jana Pawła, który został  'przerobiony' na apartamenty. Traficie tu np. idąc deptakiem od ww placu wzdłuż apartamentów. Albo idąc z Rynku wystarczy się kierować na Muzeum Archeologiczne, minąć je idąc wzdłuż pięknego muru pokrytego bluszczem i na porost wejść w przejście pod kamienicą :) 👉 700m od Rynku - plac zabaw w Parku Staromiejskim

Piękny, zadbany i klimatyczny park w sercu Wrocławia. A tam niebalany plac zabaw, z pofalowaną nawierzchnią w czarno-białe kwadraty.... niczym z Alicji w Krainie Czarów :)

     


Karuzela w Parku Staromiejskim Wrocław

Karuzela w Parku Staromiejskim Wrocław

Koszt przejazdu to tylko 3zł :) W 2021 roku czynna w czasie dobrej pogody, od pn do pt 11:15-18:00 oraz sb i nd 11:00-19:00


 👉 900m od Rynku - plac zabaw przy Promenadzie Staromiejskiej i Kładce Radiowej Trójki

Malutki placyk zabaw kilkadziesiąt metrów od Urzędu Stanu Cywilnego

     

 👉 1,2km od Rynku - Edukacyjny Plac Zabaw Nivea

Bardzo łatwo tam trafić mimo iż nie jest przy samym Rynku.... Najłatwiej udać się na Plac Solny i iśc w kierunku Zamku Królewskiego. Minąć Zamek, przejśc przez Plac Wolności (przy którym jest Narodowe Forum Muzyki), przejść mostek nad fosą i dalej prosto :)

 👉 1,5km od Rynku - Place Zabaw na Wyspie Bielarskiej

Okolice Ostrowa Tumskiego... Wyspa Bielarska to piękna, zielona przestrzeń niedaleko Rynku Wrocław... Znajduje się obok Wyspy Słodowej (popularnej wśród młodzieży), Wyspy Piasek (tam m.in. Muzeum Iluzji) oraz Wyspy Daliowej - z ciekawą rzeźbą "Nawa".

Na Wyspie Bielarskiej poza placami zabaw (bo podzielone są jakby na 3 strefy) można też spotkać kaczki i łabędzie - na łagodnym zejściu do wody,  bardzo popularne dla Wrocławian miejsce :)


---------------------- Wrocławski Rynek z dziećmi - poszukanie Krasnali! 👇-------------------

 

---------------------- Co robić z dzieckiem we Wrocławiu? 👇-------------------

 ---------------------- 😍Sprawdź też najciekawsze place zabaw Wrocław 👇-------------------

Najlepszy plac zabaw Wrocław
Najlepsze place zabaw Wrocław

Popularne posty z tego bloga

Na tropie wrocławskich krasnali - aktywne zwiedzanie Rynku z dziećmi!

Sale zabaw i kawiarnie we Wrocławiu - czyli gdzie iść z małym dzieckiem w czasie niepogody?