Pra Delle Torri - Włoskie wakacje na EuroCampie


Jest kilka powodów dla których zdecydowaliśmy, że właśnie tu pojedziemy na wakacje :) Pewniejsza pogoda, piękne widoki, wakacyjny klimat, super infrastruktura i atrakcje dla dzieci...no i cena! Ta we wrześniu jest na tyle niska, że urlop kosztował nas tyle co w sezonie nad polskim morzem ;) Więc tak, dzień dojazdu był tego wart!

Dojazd Wrocław do Caorle Pra Delle Torri Caorle

Z Wrocławia na północ Adriatyku dojedziemy teoretycznie w 12godzin...W praktyce będzie różnie ;) Nam dojazd zajął niecałe 14h !  Zależy to od pory jazdy, ilości postojów (jedzenie, tankowanie, winiety), robót drogowych, korków i różnych nieplanowanych wydarzeń (np choroba lokomocyjna ;)) 

 Opcji dojazdu jest kilka, my jechaliśmy od razu na południe na Kłodzko i potem na Ołomuniec. To najgorszy odcinek trasy pod względem jakości dróg. Później już wygodniej i szybciej autostradami :) Obok Brna, Wiednia i Grazu. Należy pamiętać o zakupie winet, opłatach na bramkach za autostrady i tankowaniu (np Maks jeszcze w Polsce, i maks przed wjazdem do Włoch)

 

Długa podróż samochodem z małym  dzieckiem -kiedy jechać?

To były nasze 3cie wakacje z dłuższym dojazdem za południową granicą Polski. Przed pierwszą bardzo dużo czytaliśmy na ten temat, rozmawialiśmy ze znajomymi i sami kombinowaliśmy jak Nam będzie pasować... Ustaliliśmy, że będziemy ruszać ok 2:00-3:00 w nocy... Dlaczego tak?
+ pójdziemy wcześniej (maks 22;) ) spać więc trochę wypoczniemy
+ dzieci się przebudzą na chwilę a później (teoretycznie) będą dalej spać w aucie
+ będą mniejsze korki/ruch na drodze
+ szybciej dotrzemy (tzn. wcześniej niż gdybyśmy ruszyli np o 6:00)
I ten sposób nam się sprawdza bardzo! Natomiast powroty są o wiele gorsze ;( wtedy ruszamy zazwyczaj tak jak trzeba się wymeldować tzn 10:00/11:00 i w domu jesteśmy po północy ;( Dosłownie cały dzień w aucie, dzieci mniej śpią i więcej marudzą trzeba je zabawiać itp ;p 

Dla planujących taką podróż wrzucam dokładnie jak nam to zeszło ;) Każda podróż jest inna ale może to komuś jakoś naświetli taką wyprawę 😍

 👉 3:00 start Wrocław  4:40 Tankowanie PL 5:40 stacja Cz winiety i wc ;) 7:50-8:50 Austria (dłuższy postój na winiety, śniadanie i WC ) 11:00 fotoradar (przed Graz - piękna pamiątka ;p) 13:30 -14:10 Villach tankowanie na bp + postój 16:35 Pra delle Tori :) (w sumie 13h 45min)

 👉 10:30 powrót13:20 granica Włochy Austria i zakup winiety ; 14:00 Villach tankowanie ; 16-17:00 okolice Graz (obiad w Mc Dolnads ;p); 22:45 granica CZ- PL; 23:00 tankowanie Międzylesie ; 00:45 Dom :) (w sumie 15h 15min)


Pra Delle Torri infrastruktura

Pra Delle Torri atrakcje dla dzieci

 Maluchom do lat 3 Eurocamp zapewnia gratis pakiet dla dziecka. W skład pakietu wchodzą m.in. wysokie krzesełko do karmienia, łóżeczko turystyczne, barierka zabezpieczająca wyjście z mobile home'u, barierka do łóżka, wanienka i nocnik (w zależności od kampingu wyposażenie może się różnić).

Pra Delle Torri co zwiedzać w okolicy

Popularne posty z tego bloga

Na tropie wrocławskich krasnali - aktywne zwiedzanie Rynku z dziećmi!

Wodny plac zabaw i promenada Oławska