DIY czyli drewniana zabawkowa kuchenka dla dziecka Pewnie większość z Was może znaleźć małą nieużywaną komodę, stolik nocny. Może ktoś znajomy zmienia meble, może jest od lat nie używana u rodziców czy na strychu lub w piwnicy babci. Wystarczy dołożyć trochę kreatywności, zrobić drobne zakupy w markecie budowlanym by stworzyć dziecku niepowtarzalną zabawkę!

 Od naszej pomysłowości będzie zależeć jaki efekt końcowy uzyskamy. Decydujemy na jaki kolor po malujemy mebelek, czy narysujemy piekarnik, czy będą szufladki, haczyki, górna półka. Może przerabiana szafka będzie na tyle duża że dorobimy zlewozmywak, mikrofalówkę, okap czy lodówkę?

Materiały - czyli co potrzebujemy?

- mebel: szafkę, komodę co tylko znajdziemy w okolicy lub na olx za grosze ;]
// Na początku chciałam pozbyć się szuflad i zrobić jak na kuchenkę przystało drzwiczki. Roboty było by za dużo ;p więc zostawiłam szuflady - i dobrze! Idealne na przechowanie zabawek kuchennych ;]
- farbę + papier ścierny //jeśli chcemy przemalować
- czarną farbę lub okleinę - do stworzenia "palników", przycisków, piekarnika
// ja wykorzystałam resztki farby tablicowej, obstawiam że taniej i wygodniej było by kupić kilkadziesiąt metrów okleiny meblowej i po prostu wyciąć pożądany kształt
- kołki/uchwyty meblowe - jako kurki ;]
- kółka - jeśli chcemy żeby mebel był mobilny :)

- wałek/pędzel/wiertarka/śrubokręt - w zależności od zakresu prac


Jak samemu zrobić drewnianą kuchenkę zabawkę dla dziecka?

Moja córcia ma się już czym bawić ;] Jeśli chcesz samemu zrobić najprostszą kuchnię, najniższym kosztem - myślę że możesz zrobić przy pomocy np.

Popularne posty z tego bloga

Na tropie wrocławskich krasnali - aktywne zwiedzanie Rynku z dziećmi!

Wodny plac zabaw i promenada Oławska