Słowiański Staw nowy plac zabaw Wrocław Ołtaszyn

  

W miejscu starego placu zabaw przy ul. Rubinowej zakończono pierwszy etap prac "Słowiański Staw". Projekt nawiązuje do mitów słowiańskich oraz istniejącego tu kiedyś stawu :)


Plac zabaw Ołtaszyn ul. Rubinowa  

Plac zabaw znajduje na skwerku, w spokojnej, willowej części Ołtaszyna. "Słowiański Staw"

W grudniu 2022 roku odebrany został pierwszy etap prac. To piękne, drewniane elementy które na pewno sprawią radość dzieciom w wieku przedszkolno-wczesnoszkolnym :)


Znajduje się tu fajny drewniany statek z lunetą. jest konstrukcja ze zjeżdżalnią oraz siatkami-linami (małpi gaj), drewniane pale, zestaw sprawnościowy, są huśtawki (zwykłe oraz bocianie gniazdo), hamak, fajna karuzela i dwa "kręciołki" :) Fajnym elementem jest też ścieżka sensoryczna :D 


Koncepcja placu zabaw jest bardzo oryginalna - nawiązująca do znajdującego się tu daaaawno temu stawu 💧

źródło: https://www.instagram.com/ikropka_arch_kraj/Co przy okazji?

O ile nie mieszka się w pobliżu, warto przy okazji zwiedzić coś jeszcze :)
👉 800m (🚶‍♀ok 10min) Piekarnia Hert ;) Byłyśmy na placu zabaw w tłusty czwartek więc to był punkt obowiązkowy :D  Ale w każdy inny dzień myślę, że warto pamiętać o takim miejscu na dziecięce humorki ;)
👉 700m (🚶‍♀ok 10min)  Plac Zabaw Ołtaszyn (w Park generała Tadeusza Rozwadowskiego) - bardzo fajny dla dużych i małych, są dość nietypowe na placach zabaw elementy i olbrzymia wieża linearium (link)
👉 2,7km Konikowo - super plac zabaw przy Torze Partynice - sam tor też fajny do obejścia na spacer, latem jest ogórek plażowy oraz obok też płatny park linowy :) (link)
👉 2,7km Drewniany plac zabaw w Parku Wojszyce (link mapa)


Popularne posty z tego bloga

Na tropie wrocławskich krasnali - aktywne zwiedzanie Rynku z dziećmi!

Wodny plac zabaw i promenada Oławska