Kiedy iść pierwszy raz z dzieckiem do Biblioteki?


 Aż mi wstyd i się dziwie, że tyle czasu wybierałam się z dzieckiem do biblioteki ;p ;/ To miejsce bardzo przyjazne dziecku, które później ciężko zachęcić do wyjścia ;) Dostęp do ogromnej ilości książek, których nie trzeba kupować i upychać między zabawkami w domu. Nie dość, że "rozrywka" to w pełni kulturalna, to jeszcze na każdą pogodę, wiek, dość blisko domu i .. za darmo :) Czego chcieć więcej!😀


W jakim wieku z dzieckiem do biblioteki?

W każdym! :) Z tym, że noworodka zabierzemy tam raczej dlatego, że się nim opiekujemy. Chcąc wypożyczyć coś dla siebie, szybko przemkniemy między regałami z nadzieją że się nie obudzi. Ale już dziecko koło roku, które coraz bardziej zaczyna się interesować książkami i wytrzyma trochę w skupieniu i bez krzyków ;) - jak najbardziej!


Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu - która dla dzieci?


We Wrocławiu mamy około 40 bibliotek. Ja na początku planowałam obrać za cel Mediatekę, jako najbardziej atrakcyjną. Doszłam do wniosku, że jednak wolę znaleźć coś bliżej domu :) Ta na moim osiedlu jest znowu bardzo mała, więc wybrałam na osiedlu obok :) Idealnie pod względem wielkości, przystosowania dla dzieci i odległości ( w sam raz na spacer).
Lista bibliotek znajduje się tu: http://www.biblioteka.wroc.pl/filie. Przejrzyjcie je pod kątem bliskości od domu, literatury i kącika dla dzieci, dostępności wc, przystosowania dla osób niepełnosprawnych (jeśli pojedziecie z wózkiem dziecięcym,  schody itp mogą być przeszkodą).

Wrocław Biblioteka dla Dzieci!

Na stronie http://www.biblioteka.wroc.pl/dzieci znajdziecie dużo praktycznych informacji. Dowiedzieć się  jak korzystać z biblioteki, co warto pożyczyć jakie są projekty dla dzieci  itp.
W bibliotece są przygotowane specjalne kąciki dla najmłodszych. Poza książkami możecie skorzystać również z zabawek (klocków, układanek, maskotek), kredek itp w zależności od biblioteki.

źródło: http://www.biblioteka.wroc.pl 

Klub Rodzica

 "Klub Rodzica to cykliczne spotkania dla rodziców, rodziców z dziećmi, dziadków z wnukami, odbywające się w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu. Uczestnictwo i spotkania w Klubie Rodzica są bezpłatne. Informacje o terminach spotkań, warsztatów, debat i rozmów będą zamieszczane na stronie www.biblioteka.wroc.pl w zakładce Klub Rodzica, aktualnościach oraz kalendarzu wydarzeń. "

W ramach Klubu Rodzica proponujemy:
• rozmowy, spotkania ze specjalistami z dziedziny rozwoju, wychowania i żywienia dziecka, alergologii, fizykoterapii,
• spotkania klubowe rodziców, pozwalające na wymianę doświadczeń i przeżyć,
• towarzyskie rozmowy i dyskusje na tematy ważne, proponowane przez zainteresowanych,
• wspólne zajęcia z edukacji kulturalnej i estetycznej,
• warsztaty plastyczne,
• ciekawe i różnorodne propozycje rodzinnego spędzania czasu wolnego,
• wspólne gry i turnieje gier planszowych,
• spotkania wielopokoleniowe,
• interesujący księgozbiór dla rodziców,
• tematyczne zestawienia bibliograficzne dotyczące rozwoju, wychowania, zdrowia, zainteresowań i spędzania czasu wolnego (zobacz załącznik na dole strony),
• wykazy polecanych stron internetowych oraz portali społecznościowych adresowanych do rodziców i dzieci,
• przyjazną przestrzeń i miłą atmosferę. 

(powyższy tekst ze strony http://www.biblioteka.wroc.pl/home/2013-10-17-10-18-39/klub-rodzica)


Biblioteka dla dziecka Wrocław - ciekawa biblioteka dla dzieci we Wrocławiu👇

 Nasza Biblioteka - MBP we Wrocławiu Filia nr 22, Nowy Dwór obok CK Zachód


W Bibliotece przy ulicy Chociebuskiej we Wrocławiu znajduje się spory kącik dla dzieci :) Miejsce bardzo przyjazne, także moja dwulatka niechętnie je opuszcza :) Do dyspozycji mamy kilka regałów książek różnego rodzaju i skierowanych do rożnego wieku odbiorców. Bajki obrazkowe, książki do poduszki, małe książeczki o różnych kształtach itp. Dodatkowo różnego typu zabawki i niebieskie przyjazne dzieciakom mebelki :). Do biblioteki spokojnie wjedziecie wózkiem, dostępna jest też toaleta, miejsca do czytania, stanowiska komputerowe, a obsługa na pewno z chęcią pomoże i doradzi - polecamy!


Więcej o Wrocławskich bibliotekach dla dzieci (opis kilku pięknych ze sporymi kącikami dla dzieci!)
znajdziecie w drugim wpisie 👇

Najlepsza Biblioteka dla dzieci we Wrocławiu
Najlepsze Biblioteki dla dzieci Wrocław

Popularne posty z tego bloga

Na tropie wrocławskich krasnali - aktywne zwiedzanie Rynku z dziećmi!

Sale zabaw i kawiarnie we Wrocławiu - czyli gdzie iść z małym dzieckiem w czasie niepogody?