Zagórze Śląskie plaża & Jezioro Bystrzyckie


Jezioro Bystrzyckie w Zagórzu Śląskim to piękne miejsce na jednodniową wycieczkę blisko Wrocławia! Dojazd powinien zająć około godziny. Można zwiedzić Zamek Grodno, przejść się kładką nad Jeziorem, odpocząć na plaży przy której jest restauracja lub wybrać się nad tamę.

Wrocław- Zagórze Śląskie odległość

Wrocław od Zamku Grodna i plaży nad Jeziorem Bystrzyckim dzieli ok 70 km drogi.

Zagórze Śląskie - Zamek Grodno - gdzie zaparkować

Zagórze jest dosłownie na trasie do Wrocławia, jadąc z Rzeczki lub Jedliny Zdrój! Gdzie zaparkować? My stanęliśmy na darmowym parkingu przy ulicy Głównej (obok mały plac zabaw) . Stamtąd pod Zamek było ok 15 min spacerkiem. Pod zamkiem był meeega tłum, wiec zwiedzanie środka przełożyliśmy na inną wycieczkę ;) Za to przeszliśmy się w dół w stronę mostu/kładki nad Jeziorem Bystrzyckim. Naprawdę są tam piękne widoki a przy wolnym czasie i letniej pogody warto skorzystać z Plaży "Zagórze Śląskie". 

 

 
plac zabaw przy ulicy Głównej w miejscowości Walim- obok parkingu


Parking blisko plaży i kładki w Zagórzu Śląskim


Spory parking jest też przy bocznej drodze prowadzącej do kładki /plaży oraz Hotelu Maria Antonina. Znajduje się przy ulicy Spacerowej

Nasza pierwsza trasa - pętelka :) 

1. Parking przy ulicy Głównej
2. Zamek Grodno
3. Plaża przy Jeziorze 
4. Powrót na ulicą Spacerową na parking (tam parkują wzdłuż ulicy, jest też parking - więc na samą plaże zdecydowanie lepiej parkować tam)


Zamek Grodno

Położony na szczycie góry Choina. Można przejść przez bramę i podziwiać trochę dziecińca. Zwiedzanie zamku jest płatne (ok 24zł N, 19zł U) . W czasie pandemii, wejścia były o pełnej godzinie i dla max 25osob. Np w pogodną niedzielę pod koniec lutego, ok 12:30 na godzinę 13:00 było już mniej niż 7 biletów  

   


Most nad Jeziorem Bystrzyckim oraz Plaża Zagórze Śląskie

 

Ścieżka od Zamku Grodno do Kładki nad Jeziorem/plaży 
Jest trochę stromo i krzywo, zdecydowanie z wózkiem bym się tam nie porywała ;)
  
  


parking przy ulicy Spacerowej


Zapora wodna Jezioro Bystrzyckie

Od Mostu-kładki nad tamę jest teoretycznie 30 min spacerkiem. Trasa momentami jest wąska, lekko pochyła, z korzeniami, kamieniami itp. Osobiście uważam, że z wózkiem dziecięcym średnio ;/ ale widziałam takich śmiałków już na końcu tego szklaku (bliżej tamy) więc, tak, da się :)

My byliśmy z 4 dziećmi 3,5 -7lat, w sumie zrobiliśmy tego dnia ok 7,5km. Najmłodszą, trzeba było czasem ponieść, ale i tak 90% przeszła dzielnie sama  :) 

Widoki są tam piękne :) Normalnie momentami czułam się jak we Włoszech ;p
Trzeba mieć tylko na uwadze, że miejsce jest bardzo popularne! Więc jeśli jest taka opcja polecam wycieczkę najbardziej poza weekendami lub po prostu wyruszyć szybko rano :)

Jedno jest pewne - jest to fajne miejsce na rodzinny spacer blisko Wrocławia!

Popularne posty z tego bloga

Na tropie wrocławskich krasnali - aktywne zwiedzanie Rynku z dziećmi!

Sale zabaw i kawiarnie we Wrocławiu - czyli gdzie iść z małym dzieckiem w czasie niepogody?