Głuszyca - domki idealne dla rodziny na weekend blisko Wrocławia

 

Jeśli szukacie domku na weekend, do 100km od Wrocławia na odludziu, z miejscem do zabawy dla dzieci a do tego jeszcze z ładnymi widokami (na stawik i konie ;)) to miejsce w sam raz dla Was!

Blu Raj Łomnica

Sudecka 3a, 58-340 Łomnica
http://bluraj.pl/
< tu znajdziecie fotki ze środka, ceny i opis
My trafiliśmy na to miejsce dzięki Bookingowi i tam też rezerwowaliśmy pobyt :)
Są to dwa nowoczesne domki, położone ok 1,5km od stacji kolejowej w Głuszycy. Każdy ma tarasik z meblami i widokiem na stawik i konie. Obok jest fajny plac zbaw dla dzieci a kawałek dalej dom Właścicieli.


p.s

to nie jest wpis sponsorowany :) po prostu fajne miejsce, o którym istnieniu warto się podzielić :)
Jeśli mielibyśmy się do czegoś "przyczepić" - to muchy. Pewnie przez konie nieopodal, w każdym razie było ich sporo...lub po prostu nie jesteśmy do nich przyzwyczajeni ;)


 

Kamyki - Zalany kamieniołom w Głuszycy Górnej 

3km od domków jest malowniczy kamieniołom. W gorące dni można spotkać tam wielu "plażowiczów". Osobiście nie pozwolilibyśmy dzieciom na kąpiel w takim miejscu, ale jako cel spaceru wśród pól i łąk jest ok :) Jeśli to za daleko na spacer - da się podjechać tu autem. 

 
Czechy - Janovicky

To chyba njabliższy target górski od Głuszycy. Przyznam, że byliśmy tam bez dzieci ;) Poszliśmy pod Kamyki (kamieniołom) i dalej szlakiem w stronę szczytu Jedlový vrch (734 m n.m., Javoří hory) i dalej szlakiem do Czech. Tu zatrzymaliśmy się smażony ser w Restaurace Vyhlídka. 

Spowrotem obraliśmy trasę przez Głuszyce Górną ok 8km.

 


 Smażony ser blisko Głuszycy :)Penzion VYHLÍDKA Janovičky - kącik dla dzieci w restauracji


Góry Sowie atrakcje z dziećmi :)
Co warto zobaczyć w okolicy lub drodze do/z Wrocławia w góry?

Zagórze Śląskie - Zamek Grodno

Jest dosłownie na trasie do Wrocławia! Gdzie zaparkować? My stanęliśmy na darmowym parkingu przy ulicy Głównej (obok mały plac zabaw) . Stamtąd pod Zamek było ok 15 min spacerkiem. Pod zamkiem był meeega tłum, wiec zwiedzanie środka przełożyliśmy na inną wycieczkę ;) Za to przeszliśmy się w dół w stronę mostu/kładki nad Jeziorem Bystrzyckim. Naprawdę są tam piękne widoki a przy wolnym czasie i letniej pogody warto skorzystać z Plaży "Zagórze Śląskie".
Tu nad same jezioro można podjechać autem, po drodze jest sporo parkingów.plaża w Zagórzu Śląskim pod Zamkiem Grodno
Popularne posty z tego bloga

Na tropie wrocławskich krasnali - aktywne zwiedzanie Rynku z dziećmi!

Wodny plac zabaw i promenada Oławska