Kuźnia Piratów - plac zabaw Wrocław Kunźniki

http://wrodzice.blogspot.com/2018/05/kuznia-piratow-ciekawy-plac-zabaw.html#gpluscomments

Kuźnia Piratów
- tak nazywa się najnowszy plac zabaw na Wrocławskich Kuźnikach. Wykonany w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego właśnie został otwarty.


https://www.wroclaw.pl/budzet-obywatelski-wroclaw/wbo2016/projekty-2016/projekt,id,644

LOKALIZACJA

Wrocław Fabryczna Kuźniki (między Nowym Dworem a Gądowem) - ulica Hermanowska

DOJAZD

PRZYSTANEK Kuźniki (ok 350m): 122, 126, 129, 149
PRZYSTANEK KUŹNIKI (Stacja kolejowa) (900m): 128
PRZYSTANEK Kołobrzeska (800m): 109, 148, 609

ATRAKCJE
Ogromny Statek Piracki! Takiego jeszcze nie widziałam :) Podzielony na dwie części, połączony linami z duża kulą pomiędzy. Na górę można wdrapać się na różne sposoby: liny, drabinki, ścianka wspinaczkowa. Z góry statku zjedziemy zjeżdżalnią lub przejdziemy linowym tunelem do  małpiego gaju :) i drugiej połówki statku.

Latarnia Morska stoi na wzniesieniu z którego prowadzi mniej stroma (niż na statku) zjeżdżalnia. By zdobyć latarnię trzeba wspiąć się po ściance lub "pajęczynach" linowych.Huśtawka Bocianie GniazdoNaszym Zdaniem
Plac jest na pewno bardzo ciekawy. Raczej dla starszych dzieciaków, przy czym mniejsze przedszkolaki mogą bezpiecznie skorzystać z bocianiego gniazda lub zjeżdżani pod latarnią morską. Na plus byłaby inna nawierzchnia, więcej huśtawek i toaleta :) Dookoła stoją ławeczki a posadzone drzewka zapewne stworzą przyjemny cień za parę sezonów.  Kilka kroków obok jest siłowania na świeżym powietrzu oraz niewielka górka (można się wdrapać, wbiegać, zbiegać ;))


2018.05.20 Otwarcie placu zabawPumptrack Wrocław Hermanowska (osiedle Kuźniki)


Pumptrack na Kuźnikach powstał w ramach WBO w 2020 roku.
Tuż obok pirackiego placu zabaw we Wrocławiu powstał w 2020 roku Pumptrack.

Tor ma ponad 500 metrów długości. Wg regulaminu można na nim jeździć na rowerach (posiadających min. 1 sprawny hamulec), deskorolkach, łyżworolkach, hulajnogach.


Popularne posty z tego bloga

Szczodre Park i plac zabaw