Wrocław atrakcje dla dzieci w niepogodę!O tym, że najlepiej spędzać czas z dzieciakami na dworze wiedza wszyscy ;] Ale co nam po teorii jak w praktyce po kolejnym mroźnym lub deszczowym dniu najchętniej nie ruszalibyśmy się z domu? We Wrocławia mamy na szczęście dużo cieplutkich, zadaszonych miejsc z atrakcjami dla mniejszych i większych!

Wrocław w niepogodę - co robić z dziećmi we Wrocławiu podczas deszczu?


Kolejność atrakcji przypadkowa :)


 Afrykarium w  ZOO Wrocław
www.zoo.wroclaw.pl/pl/afrykarium.html 

Afrykarium to połączanie Afryki i Akwarium. W powstałym niedawno budynku znajduję się 250 gatunków ryb w 21 basenach i akwariach! Poza tym np. hipopotamy, foki, pingwiny, żółwie, aligatory i inne Afrykańskie zwierzęta.
    Budynek jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Z dzieckiem w wózku tez go zwiedzicie korzystając z paru wind, choć zdecydowanie polecam korzystanie jednak z chusty przy jeszcze nie chodzącym maluszku ( wózek można zostawić w holu głównym po lewej str). Wizyta, szczególnie pierwsza może zając dużo czasu. W razie głodu w środku znajdziecie restauracje z pysznymi pierogami :)


Kolejkowo 
www.kolejkowo.pl


To niezwykła, duża makieta która pewnie zainteresuje nie tylko fanów lokomocji! Znajdująca się w budynku Dworca Świebodzkiego wystawa to największa makieta kolejowa w Polsce!
Dodatkowo,100metrów obok, znajduje się sala zabaw :) Wstęp jest w ramach biletu na wystawę także spokojnie atrakcja na przynajmniej pół dnia :)
http://wrodzice.blogspot.com/2020/01/kolejkowo-sala-zabaw-urodziny-wroclaw.html?m=1 Aquapark Wrocław
http://aquapark.wroc.pl/oferta/baseny-rekreacyjne/brodzik-ze-strefa-dla-najmlodszych/

 Wiecie, że już 3 miesięczne, zdrowe niemowlę można zabrać na basen? Oczywiście takie pierwsze wyjście to niezła wyprawa a czasem sztuka przetrwania;] Ale za każdą koleją wizytą na pewno Wy i dziecko będziecie coraz szczęśliwsi! We Wrocławskim Parku Wodnym pobyt do najtańszych może nie należy, ale nadrabia ilością atrakcji i przygotowaniem pod kątem dzieci. W środku znajduje się kilka przebieralni z przwijakami (również takie gdzie cała rodzina może się zmieścić) czy prysznic rodzinny. Na hali basenowej: brodzik dla maluszków o różnej głębokości, większy basen dla dzieci - dziecięca zatoka (często rezerwowany na nauki pływania) a przy nich: leżaki, przewijak, kojec czy toaleta. Do dyspozycji jest sporo zabawek dmuchanych, piłek itp.Sale Zabaw Wrocław

http://wrodzice.blogspot.com/2016/10/sale-zabaw-i-kawiarnie-we-wrocawiu.html
Sala zabaw zapewni dziecku dużą dawkę ruchu i swobody. W zależności od miejsca, które wybierzecie skorzystać można z: różnych zabawek dla maluszków, pchaczy, pojazdów, kuchenki z garnuszkami itp, warsztatu, puzzli/układanek, basenu z piłkami, zjeżdżalni, małpich gaji itp. Uważam, że na niepogodę to idealna atrakcja - dzieciaki przecież uwielbiają place zabaw :)

ZOBACZ:  http://wrodzice.blogspot.com/2016/10/sale-zabaw-i-kawiarnie-we-wrocawiu.html

Sky Tower punkt widokowy
www.galeria.skytower.pl/punkt-widokowy.html

http://wrodzice.blogspot.com/2016/12/sky-tower-punkt-widokowy-najwyzszy.html

Hydropolis
www.hydropolis.pl


Kino
www.kinonh.pl/artykul.do?id=1527
www.multikino.pl/wydarzenia/dzieci
www.helios.pl/3,Wroclaw/HeliosDlaDzieci/


Park Trampolin JumpWorld
www.jumpworld.pl/wroclaw/


Teatr
http://www.teatrlalek.wroclaw.pl/spektakle/dla-dzieci

 


Wrocławskie Biblioteki

 http://wrodzice.blogspot.com/2017/03/biblioteka-pierwsza-wizyta-z-dwulatkiem.htmlJest ich około 40stu! Niewykluczone, że jakaś ciekawa biblioteka znajduje się na osiedlu obok. To miejsce warto odwiedzić z dzieckiem w każdym wieku. Darmowa rozrywka pełna niezliczonych książek wśród których maluchy zapewne znajdą jakąś pasującą do ich zainteresowań!ZOBACZ:  http://wrodzice.blogspot.com/2017/03/biblioteka-pierwsza-wizyta-z-dwulatkiem.html


Do jakiego muzeum z dziećmi iść we Wrocławiu?

  1. Muzeum Przyrodnicze 
  2. Centrum Historii Zajezdnia
  3. Muzeum Archeologiczne  
  4. Muzeum Poczty i Telekomunikacji  
  5. Muzeum „Pana Tadeusza”
  6. Muzeum Współczesne Wrocław
Sprawdź >> https://www.wrodzice.pl/search/label/muzeum 

 Tu wybór jest ogromny :) Niestety nie każde nada się dla każdego dziecka. Warto pomyśleć w jakim wieku jest nasz szkrab, co go interesuje no i czy nie będzie innym przeszkadzać ;]

Na początek polecamy muzeum Poczty i Telekomunikacji. Znajduje się w pięknym budynku za OVO. Warto wybrać się w soboty - wstęp wolny :) Potem można przejść się przez park do  Muzeum Narodowego (wystawy stałe w soboty też za darmo).


Interesujące dla dzieci muzeum we Wrocławiu to Muzeum Przyrodnicze :) Warto mieć na uwadze, że nie jest długo czynne :)
Więcej info tu:
http://wrodzice.blogspot.com/2017/12/muzeum-przyrodnicze-we-wrocawiu.html?m=1
 

Panorama Racławicka
http://www.panoramaraclawicka.pl/

Propozycja dla zdecydowanie starszych dzieci. Tak jak w przypadku muzeów warto wizytę rozpatrzeć pod katem wieku i zainteresowań dziecka ;]

MaluMika
www.malumika.pl

ul. Jagiełły 3/5, 50-201 Wrocław

"MaluMika jest pierwszą pracownią we Wrocławiu do własnoręcznego malowania ceramiki. Idea jest prosta: przychodzisz, wybierasz dowolną dla siebie formę i ją malujesz. Już po kilku dniach (po szkliwieniu oraz wypaleniu w piecu) możesz odebrać swoje dzieło i zabrać do domu. Czas oczekiwania na gotową ceramikę to maximum 7 dni, jednak zazwyczaj jest gotowa wcześniej."ZOO TEAM (wystawa zwierząt egzotycznych)
www.zooteam.pl
pl. Orląt Lwowskich 20A,  Dworzec Świebodzki

"Wyjątkowe miejsce i ciekawe okazy zwierząt, których część można dotykać i robić sobie z nimi zdjęcia."  ZOO TEAM, to pierwszy tak interdyscyplinarny projekt związany z terrarystyką. Został utworzony z inicjatywy firmy ARACHNEA - Znawcy Sieci na bazie połączenia usług związanych z organizacją wystaw ze zwierzętami egzotycznymi, hodowlą zwierząt egzotycznych i ich sprzedażą oraz rozszerzony o usługi dodatkowe. Muzeum/Wytwórnia Figur Woskowych
ul. Nowa 2b, 50-082 Wrocław (Wzgórze Partyzantów)
www.wytworniafigur.pl


"Spełnij swoje marzenia i stań oko w oko z ulubionymi bohaterami z filmów i bajek oraz znanymi muzykami. Poczuj niezwykłą magię miejsca, w którym spotkasz osobistości znane Ci dotychczas z telewizji i kina. Hiperrealistyczne, naturalnej wielkości figury sprawią, że poczujesz się, jakbyś stał obok żywych postaci!
Marzysz o selfie z Królem Julianem? A może pragniesz zobaczyć z bliska Kapitana Sparrow’a, w którego wcielił się Johny Deep? Nic trudnego. Przyjdź i przekonaj się sam jakie to proste. Na wszystkich miłośników bajki ,,Minionki” czekają figury podobne do głównych postaci: Stuarta, Kevina i Boba! Pozwól oddać się niezwykłej przygodzie, która czeka na Ciebie w bajecznej krainie Figur Woskowych! "

Cukier Lukier Manufaktura słodyczy Wrocław
www.cukierlukier.pl
ul. Odrzańska 8/1, 50-113 Wrocław

"Zastanawiałeś/aś się kiedyś nad magią słodyczy? Dlaczego patrząc na kolorowego cukierka czy lizaka mimowolnie się uśmiechasz? Jak to się dzieje, że lizak nie tylko wspaniale smakuje, ale też bajecznie wygląda? Jeśli odpowiedziałeś/aś twierdząco przynajmniej na jedno pytanie, znaczy, że jesteś we właściwym miejscu! Dzięki warszatom i pokazom Cukier Lukier nie tylko na własne oczy zobaczysz jak od podstaw powstają kolorowe cukierki i lizaki, ale także nauczysz się jak własnoręcznie je zrobić!"

 Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka
www.centrumtworczosci.pl
ul. Kuźnicza 29a, 50-138 Wrocław


 "Prowadzimy warsztaty ze wszystkich dziedzin sztuki: teatru, muzyki, plastyki; proponujemy zajęcia  ruchowe, warsztaty rodzinne, dla grup (klas szkolnych, wycieczek) oraz osób indywidualnych od 1. miesiąca życia do 18 lat. Dbamy o wszechstronny rozwój dzieci, prowadzimy wielomodułowe warsztaty (np. teatralno-muzyczno-plastyczne czy teatralno-ruchowo-muzyczne), w trakcie których dziecko może odkryć ten rodzaj sztuki, który jest mu najbliższy i rozwijać swoje talenty w tym obszarze. "

Ścianki wspinaczkowe

zerwa.pl/offers/sekcje-dla-dzieci/(od 5 lat)
centrumwspinaczkowe.pl/oferta/sekcje-wspinaczkowe
eiger.pl/#!index.php/sekcja-dzieci-i-mlodziez
http://fpinka.pl/pl/sekcje   (od 7lat)


* lub na świeżym powietrzu:
np Park Zachodni: http://wrodzice.blogspot.com/2015/10/plac-zabaw-park-zachodni-wrocaw.html
Nowy Dwór: http://wrodzice.blogspot.com/2016/10/plac-zabaw-wrocaw-nowy-dwor-rogowska.html

Centrum Relaksu Grota Solna
http://www.grotawroclaw.pl/Dla-Dzieci-
ul. Leszczynskiego 4, 50-078 Wrocław (obok Rynku)


" ANIMACJE DZIECIĘCEJ WYOBRAŹNI. Pragniemy, aby czas spędzany w Grocie Solnej był relaksem nie tylko dla rodziców, ale również dla ich pociech. W trakcie seansu maluchy udadzą się w podróż do krainy wyobraźni, wspaniałych opowieści, gier i zabaw, doświadczą też innowacyjnych ćwiczeń relaksacyjnych oraz oddechowych. Będziemy także budować zamki, śpiewać, tańczyć i dużo się śmiać. W tym czasie rodzice mogą odpoczywać i podziwiać swoje szkraby.Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc. "

Centrum Kultury "ZAMEK"
pl. Świętojański 1, 54-076 Wrocław (Leśnica)
http://www.zamek.wroclaw.pl/CMS/zajecia/zajecia.html


"Oferujemy zajęcia:  plastyczne, ceramiczne, teatralne, baletowe, taneczne, wokalne, naukę gry na gitarze, fortepianie, naukę angielskiego, matematyki poprzez zabawę oraz bogaty wachlarz zajęć rekreacyjnych (joga, pilates, step, aerobik i inne) - szczegóły w menu "Rodzaj zajęć" po prawej stronie.  Informacja: info@zamek.wroclaw.pl, 713493281  ."

Popularne posty z tego bloga

Szczodre Park i plac zabaw