Wrocław atrakcje dla dzieci w niepogodę!

 


O tym, że najlepiej spędzać czas z dzieciakami na dworze wiedza wszyscy ;] Ale co nam po teorii jak w praktyce po kolejnym mroźnym lub deszczowym dniu najchętniej nie ruszalibyśmy się z domu?😉 We Wrocławiu mamy na szczęście dużo cieplutkich (lub klimatyzowanych ;) ), zadaszonych miejsc z atrakcjami dla mniejszych i większych!

Wrocław w niepogodę -najlepsze atrakcje dla dzieci w czasie deszczu we Wrocławiu ?

 1. Afrykarium w  ZOO Wrocław
 2. Kolejkowo  
 3. Aquapark Wrocław
 4. Sale Zabaw Wrocław
 5. Kawiarnie i Restauracje z miejscem dla dzieci :)
 6. Sky Tower punkt widokowy
 7. Muzea (Hydropolis, Muzeum Przyrodnicze, Poczty itp)
 8. Ścianki Wspinaczkowe
 9. Parki Trampolin
 10. Kino
 11. Teatr
 12. Biblioteki (poczytajcie książki lub wypożyczcie do domu planszówkę lub film!)

Kolejność atrakcji przypadkowa :)


 Afrykarium w  ZOO Wrocław
www.zoo.wroclaw.pl/pl/afrykarium.html 

Afrykarium to połączenie Afryki i Akwarium. W powstałym niedawno budynku znajduję się 250 gatunków ryb w 21 basenach i akwariach! Poza tym np. hipopotamy, foki, pingwiny, żółwie, aligatory i inne Afrykańskie zwierzęta. 
    Budynek jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Z dzieckiem w wózku tez go zwiedzicie korzystając z paru wind, choć zdecydowanie polecam korzystanie jednak z chusty przy jeszcze nie chodzącym maluszku ( wózek można zostawić w holu głównym po lewej str). Wizyta, szczególnie pierwsza może zając dużo czasu. W razie głodu w środku znajdziecie restauracje z pysznymi pierogami :) 


Kolejkowo  
www.kolejkowo.pl

To niezwykła, duża makieta która pewnie zainteresuje nie tylko fanów lokomocji! W wakacje 2021 została przeniesiona z budynku Dworca Świebodzkiego do Sky Tower! To największa makieta kolejowa w Polsce! 
 
Aquapark Wrocław
http://aquapark.wroc.pl/oferta/baseny-rekreacyjne/brodzik-ze-strefa-dla-najmlodszych/

 Wiecie, że już 3 miesięczne, zdrowe niemowlę można zabrać na basen? Oczywiście takie pierwsze wyjście to niezła wyprawa a czasem sztuka przetrwania;] Ale za każdą koleją wizytą na pewno Wy i dziecko będziecie coraz szczęśliwsi! We Wrocławskim Parku Wodnym pobyt do najtańszych może nie należy, ale nadrabia ilością atrakcji i przygotowaniem pod kątem dzieci. W środku znajduje się kilka przebieralni z przewijakami (również takie gdzie cała rodzina może się zmieścić) czy prysznic rodzinny. Na hali basenowej: brodzik dla maluszków o różnej głębokości, większy basen dla dzieci - dziecięca zatoka (często rezerwowany na nauki pływania) a przy nich: leżaki, przewijak, kojec czy toaleta. Do dyspozycji jest sporo zabawek dmuchanych, piłek itp.Sale Zabaw Wrocław

Sala zabaw zapewni dziecku dużą dawkę ruchu i swobody. W zależności od miejsca, które wybierzecie skorzystać można z: różnych zabawek dla maluszków, pchaczy, pojazdów, kuchenki z garnuszkami itp, warsztatu, puzzli/układanek, basenu z piłkami, zjeżdżalni, małpich gaji itp. Uważam, że na niepogodę to idealna atrakcja - dzieciaki przecież uwielbiają place zabaw :)

ZOBACZ:  http://wrodzice.blogspot.com/2016/10/sale-zabaw-i-kawiarnie-we-wrocawiu.html 
  

Sky Tower robi wrażenie już z daleka! Ale wjazd na górę i podziwianie miasta niczym makiety to dopiero atrakcja dla dzieciaków! :)
p.s w wakacje 2021 do budynku SkyTower przeniesiono Kolejkowo - więc można zaliczyć obie te atrakcje od razu :)Hydropolis

To piękna i ciekawa przestrzeń dla każdego! Niezwykłe miejsce gdzie można mądrze spędzić czas całą rodziną. Jeśli szukacie atrakcji dla dzieci we Wrocławiu niezależnej od wieku i pogody to trafiliście idealnie :)Kino 

We Wrocławiu kin nie brakuje ;) Możecie wybrać się na poranek filmowy w weekend czy po prostu na jakiś fajny film rodzinny :) Sprawdźcie repertuar👇 
www.kinonh.pl/artykul.do?id=1527

www.multikino.pl/wydarzenia/dzieci
www.helios.pl/3,Wroclaw/HeliosDlaDzieci/
 

  

 Teatr 

http://www.teatrlalek.wroclaw.pl/spektakle/dla-dzieci


Parki Trampolin 


Na zdjęciu akurat trampoliny w Bobolandii ;)


Wrocławskie Biblioteki

 http://wrodzice.blogspot.com/2017/03/biblioteka-pierwsza-wizyta-z-dwulatkiem.htmlJest ich około 40stu! Niewykluczone, że jakaś ciekawa biblioteka znajduje się na osiedlu obok. To miejsce warto odwiedzić z dzieckiem w każdym wieku. Darmowa rozrywka pełna niezliczonych książek wśród których maluchy mogą znaleźć np postać z ulubionych bajek:) Poza tym w niektórych możecie wypożyczyć do domu planszówki lub filmy na dvd! 
Domowe kino to idealne rozwiązanie na niepogodę 😍!

 


Najlepsze Muzeum Wrocław dla dzieci 


 Tu wybór jest ogromny :) Niestety nie każde nada się dla każdego dziecka. Warto pomyśleć w jakim wieku jest nasz szkrab, co go interesuje no i czy nie będzie innym przeszkadzać ;]

Na początek polecamy muzeum Poczty i Telekomunikacji. Znajduje się w pięknym budynku za OVO. Warto wybrać się w soboty - wstęp wolny :) Potem można przejść się przez park do  Muzeum Narodowego (wystawy stałe w soboty też za darmo). 


Interesujące dla dzieci muzeum we Wrocławiu to Muzeum Przyrodnicze :) Warto mieć na uwadze, że nie jest długo czynne :)
 

 Wystawa Pająków Wrocław  (Sky Tower)

https://www.wystawapajakow.pl/skytower/
Klockownia, Rodzinne Centrum Edukacji i Zabawy

Powstańców Śląskich 2-4, 53-333 Wrocław

"CO TO JEST KLOCKOWNIA?
Zabierzemy Cię w podróż do świata genialnych konstrukcji i projektów, nieskrępowanej zabawy oraz niczym nieograniczonej wyobraźni. W Klockowni może bawić się każde dziecko: małe i duże a klocki do zabawy nigdy się nie kończą!  Zabawa klockami to mądra zabawa – w niej dziecko doświadcza swoich pierwszych własnych sukcesów i osiągnięć, eksperymentuje, popełnia błędy przy tym nieświadomie i nieustannie się ucząc."

Źródło: https://www.klockownia.com/
 

 Linden Park – centrum kreatywnej zabawy 

Plac Dominikański 3, 50-159 Wrocław,
Galeria Dominikańska poziom -1, pomiędzy CCC a Mc'Donalds

kontakt@lindenpark.pl +48 573 009 006

" Linden Park to miejsce w duchu eko, gdzie będziecie mogli swobodnie budować, zorganizować eventy urodziny lub wziąć udział
w  warsztatach oraz teambuildingu.

Co znajdziecie na miejscu:
🌈 Stacje Montessori i sensoryczne
🧩 Tablice manipulacyjne
🧸Eko zabawki polskich producentów
☕️ Kawiarnie ze zdrowymi ciastami
🛒 Sklep z produktami Linden"

Źródło: https://lindenwood.eu/linden-park/Panorama Racławicka 

http://www.panoramaraclawicka.pl/

Propozycja dla zdecydowanie starszych dzieci. Tak jak w przypadku muzeów warto wizytę rozpatrzeć pod katem wieku i zainteresowań dziecka ;]

MaluMika 
www.malumika.pl

ul. Jagiełły 3/5, 50-201 Wrocław

"MaluMika jest pierwszą pracownią we Wrocławiu do własnoręcznego malowania ceramiki. Idea jest prosta: przychodzisz, wybierasz dowolną dla siebie formę i ją malujesz. Już po kilku dniach (po szkliwieniu oraz wypaleniu w piecu) możesz odebrać swoje dzieło i zabrać do domu. Czas oczekiwania na gotową ceramikę to maximum 7 dni, jednak zazwyczaj jest gotowa wcześniej." ZOO TEAM (wystawa zwierząt egzotycznych)
http://www.zooteam.pl/

Powstańców Śląskich 2-4, 53-333, tel. 781 324 524 (Arkady Wrocławskie)

"Wyjątkowe miejsce i ciekawe okazy zwierząt, których część można dotykać i robić sobie z nimi zdjęcia."  ZOO TEAM, to pierwszy tak interdyscyplinarny projekt związany z terrarystyką. Został utworzony z inicjatywy firmy ARACHNEA - Znawcy Sieci na bazie połączenia usług związanych z organizacją wystaw ze zwierzętami egzotycznymi, hodowlą zwierząt egzotycznych i ich sprzedażą oraz rozszerzony o usługi dodatkowe. zwykłej przygodzie, która czeka na Ciebie w bajecznej krainie Figur Woskowych! "


Cukier Lukier Manufaktura słodyczy Wrocław 
www.cukierlukier.pl 
ul. Odrzańska 8/1, 50-113 Wrocław

"Zastanawiałeś/aś się kiedyś nad magią słodyczy? Dlaczego patrząc na kolorowego cukierka czy lizaka mimowolnie się uśmiechasz? Jak to się dzieje, że lizak nie tylko wspaniale smakuje, ale też bajecznie wygląda? Jeśli odpowiedziałeś/aś twierdząco przynajmniej na jedno pytanie, znaczy, że jesteś we właściwym miejscu! Dzięki warszatom i pokazom Cukier Lukier nie tylko na własne oczy zobaczysz jak od podstaw powstają kolorowe cukierki i lizaki, ale także nauczysz się jak własnoręcznie je zrobić!"

 Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka
www.centrumtworczosci.pl
ul. Kuźnicza 29a, 50-138 Wrocław


 "Prowadzimy warsztaty ze wszystkich dziedzin sztuki: teatru, muzyki, plastyki; proponujemy zajęcia  ruchowe, warsztaty rodzinne, dla grup (klas szkolnych, wycieczek) oraz osób indywidualnych od 1. miesiąca życia do 18 lat. Dbamy o wszechstronny rozwój dzieci, prowadzimy wielomodułowe warsztaty (np. teatralno-muzyczno-plastyczne czy teatralno-ruchowo-muzyczne), w trakcie których dziecko może odkryć ten rodzaj sztuki, który jest mu najbliższy i rozwijać swoje talenty w tym obszarze. "

Ścianki wspinaczkowe

zerwa.pl/offers/sekcje-dla-dzieci/(od 5 lat)
centrumwspinaczkowe.pl/oferta/sekcje-wspinaczkowe
eiger.pl/#!index.php/sekcja-dzieci-i-mlodziez
http://fpinka.pl/pl/sekcje   (od 7lat)


* lub na świeżym powietrzu:
np Park Zachodni: http://wrodzice.blogspot.com/2015/10/plac-zabaw-park-zachodni-wrocaw.html 
Nowy Dwór: http://wrodzice.blogspot.com/2016/10/plac-zabaw-wrocaw-nowy-dwor-rogowska.html

Centrum Relaksu Grota Solna
http://www.grotawroclaw.pl/Dla-Dzieci-
ul. Leszczynskiego 4, 50-078 Wrocław (obok Rynku)


ANIMACJE DZIECIĘCEJ WYOBRAŹNI. Pragniemy, aby czas spędzany w Grocie Solnej był relaksem nie tylko dla rodziców, ale również dla ich pociech. W trakcie seansu maluchy udadzą się w podróż do krainy wyobraźni, wspaniałych opowieści, gier i zabaw, doświadczą też innowacyjnych ćwiczeń relaksacyjnych oraz oddechowych. Będziemy także budować zamki, śpiewać, tańczyć i dużo się śmiać. W tym czasie rodzice mogą odpoczywać i podziwiać swoje szkraby.Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc. "

Centrum Kultury "ZAMEK"
pl. Świętojański 1, 54-076 Wrocław (Leśnica)
http://www.zamek.wroclaw.pl/CMS/zajecia/zajecia.html


"Oferujemy zajęcia:  plastyczne, ceramiczne, teatralne, baletowe, taneczne, wokalne, naukę gry na gitarze, fortepianie, naukę angielskiego, matematyki poprzez zabawę oraz bogaty wachlarz zajęć rekreacyjnych (joga, pilates, step, aerobik i inne) - szczegóły w menu "Rodzaj zajęć" po prawej stronie.  Informacja: info@zamek.wroclaw.pl, 713493281  ."A gdy tylko pogoda znów dopisze ...


Najlepszy plac zabaw Wrocław

Popularne posty z tego bloga

Na tropie wrocławskich krasnali - aktywne zwiedzanie Rynku z dziećmi!

Sale zabaw i kawiarnie we Wrocławiu - czyli gdzie iść z małym dzieckiem w czasie niepogody?