Jezioro Złotnickie - Złoty Potok ResortJezioro Złotnickie oddalone jest od Wrocławia o 140km. Ponad połowę trasy przejedziemy autostradą, więc podróż powinna się zamknąć w dwóch godzinach. Na miejscu piękne widoki, jezioro, las, świeże powietrze :)


Dojazd

Część trasy z A4 przejedziemy szybko i łatwo. Dalszy odcinek niestety już nie będzie tak przyjemny. Węższe, często dziurawe drogi i zakręty - ahh Polska ;) Złoty Potok Resort - domki nad jeziorem niedaleko Wrocławia

www.zlotypotokresort.pl

Bardzo ładne domki  w malowniczym otoczeniu :) Pojechaliśmy na weekend majowy w 4 osoby dorosłe i 3 dzieci (do 3lat). Domki drewniane, zadbane. Przestronne (dwie sypialnie i salon z sofami do spania też) i na nasze potrzeby dobrze wyposażone. Koło domku stół i wolna przestrzeń. Idealnie do posiłków, grillowania. Domki usytuowane na zboczu górki. Widok na jezioro piękny... Ale gdy dziecko chodzi od niedawana trzeba non stop pilnować, żeby się nie z turlało z górki ;p Więc pod tym względem odpocząć się zbyt nie da ;]
Poza domkami na górze z których my korzystaliśmy były jeszcze szeregowe blisko plaży (bardziej na płasko), pole namiotowe oraz pokoje do wynajęcia.


Okolica / atrakcje

Jezioro - na naszej majówce było na tyle zimno, że do niego nie weszliśmy ;/ Ale woda wydawała się na tyle czysta, że w upale zapewne miło by było z niej skorzystać :)Plaża - duża, z ładnym piaskiem - idealna piaskownica :) lub miejsce plażowania w ciepłe dni.
Plac Zabaw - ogrodzony, blisko plaży. Wieża, zjeżdżalnia, huśtawka..


Las - dookoła piękne lasy. Super miejsce na spacery z rodziną. Od strony ośrodka dojście do lasu z wózkiem będzie trudne lub niemożliwe - tu polecamy chustę przy maluszku :) Dalej jest szeroka droga leśna.. no ale do niej trzeba jakoś się dostać.


Restauracja - przy plaży jest większy budynek z restauracją. Więc jeśli nie macie ochoty samemu gotować będzie gdzie zjeść ;] Dzieciaki na pewno nie pogardzą niezdrowymi frytkami ;)
Popularne posty z tego bloga

Na tropie wrocławskich krasnali - aktywne zwiedzanie Rynku z dziećmi!

Wodny plac zabaw i promenada Oławska