GRACO STADIUM DUO - wózek dla dwójki - OPINIA

 
GRACO STADIUM DUO

Taki wózek, kupiła moja siostra,  która wstępnie planowała wytrwać z dwójką dzieci (różnica wieku prawie 1,5 roku) na pojedynczym wózku.  Z założenia miała małą dzidzie nosić w chuście w tym czasie starsza w spacerówce, lub starsza na dostawce a mała w gondoli... Wystarczyło kilka spacerów, by okazało się że zbyt komfortowe to nie jest...Pół roku używa już podwójnego Graco, który jest...
+ niedrogi

+ wąski  i w miarę krótki
+ ma duży kosz


Dzięki niemu może śmiało jechać do każdego sklepu, gdzie wciśnie się między kasy, ma gdzie upchać tonę zakupów a dzieci są pod kontrolą :):)

Opinia po około pół roku używania, w tym momencie dzieci około 7 miesięcy + 2 lata.

Wymiary

Często słyszałam, że przy dwójce dzieci (czy to bliźniąt czy z różnicą wieku) ktoś chciał mieć siedziska obok siebie... Żeby dobrze dzieci widzieć, mieć z nimi na raz kontakt, żeby one mogły się między sobą komunikować. Wszystko pięknie, tylko czy: z takim wózkiem wejdziemy do każdej windy? zjedziemy po każdym podjeździe i najważniejsze damy radę zrobić zakupy prawie wszędzie? Tego ostatniego zapewne nie, bo nawet pojedynczym wózkiem nie raz miałam problem przejechać przy kasie w Biedronce czy nawet Carefourze. Dlatego warto się nad tym porządnie zastanowić.
   Stadium Duo jest szerokości każdego standardowego wózka/spacerówki, dzięki czemu zmieści się niemal wszędzie! Mimo, iż mieście dwójkę pociech,  jest raptem kilkanaście centymetrów (koła przednie od tylnych) dłuższy od standardowego wózka. Składa się bardzo szybko prawie całkowicie (tylko tacki dla dzieci należy wcześniej odczepić) i zajmuje niewiele miejsca!


BabyDesign Lupo i Graco StadiumDuo - porównanie szerokości i długości

Graco po złożeniu (przednią budkę  można również odpiąć zyskując dodatkowe cm)Waga

Sam wózek to wg. producenta 15kg. Pustym jeździć raczej nie będziemy, więc dodajmy przykładowo bobo pół roczne (ok 7kg) i dwuletnie (ok 15kg) ... 

Rączka

Coś, na co może nie zwrócimy uwagi, ale - przy dwójce dzieci ona często ratuje sytuacje :)
Ponieważ starsze dziecko czasem jednak chodzi, dzięki łączonej rączce da radę prowadzić wózek a drugą ręką trzymać drepczącego malucha :)


Koła/zawiesznie/prowadzenie

Wózek nie ma kół pompowanych, przez co niestety nie prowadzi się go jakoś super, jest dość sztywny. Natomiast gdyby je miał znowu ważył by i zajmował więcej miejsca, coś za coś.  Gdy z przodu siedzi dziecko (np 15kg) podjazd pod krawężniki jest już sporym wyzwaniem :)

Siedziska

Przednie, przynajmniej w sztuce którą opisuję, jest dziwnie wyprofilowane, bo dziecko jakby z niego zjeżdżało. Jest też dość płytkie.  W tylnym, póki co jeździ 7 miesięczna dzidzia więc na razie takiego problemu nie ma. Gdy była noworodkiem bez problemu spała na płasko. Jest dość miękko, można zaczepić część siedziska tworząc jakby "gondolę". Dodatkowo jest możliwość dokupienia nosidełka/wkładki/gondoli którą montujemy właśnie na tylnym siedzeniu.


Możliwość zawinięcia siedziska, przypięcia go na rzepy - bezpiecznie i wygodnie dla noworodka


Budki/daszki

Tu niestety minus - przedni daszek bardzo mały;/ dla dziecka z tyłu budka jest nieco większa, ale przy ostrym słońcu nie wystarcza. Dodatkowo mamy w nich okienka  - super, możemy podglądać małą dzidzię, a dzięki foli z tyłu przedniej budki, mała dzidzia będzie widzieć świat, lub my dziecko z przodu. Niestety również przez te "szybki" dostaje się sporo promieni latem.

Kosz

Coś bez czego uważam, że żyć się nie da. Zawsze zastanawiam się jak żyją matki które jeżdżą fensji dizajnerskimi wózkami z micro koszyczkiem ;p Pewnie po zakupy jeździ mąż samochodem! ;)
W każdym razie kosz w Graco jest duży, ogromny, cudowny! Pomijając jego dopuszczalne obciążenie ;) można w nim upchnąć wszystko co potrzebne na spacer, zabawki do piaskownicy, kocyk na piknik, 3 siatki zakupów z lidla i mega paczkę pieluch! Gdy bobo z tyłu siedzi mamy bardzo dobry dostęp do kosza, gdy leży jest gorzej, ale zawsze bokami gdzieś da się coś wcisnąć/wyciągnąć :)
 Dane od producenta ( link do strony)

Wyjątkowo sterowny wózek podwójny

• Wygodny i praktyczny system składania pozwala złożyć wózek jedną ręką za pomocą jednego, szybkiego ruchu. 
• Sztywne oparcie odchylane w 4 pozycjach (od 100 do 150°) z przodu i 2 pozycjach (od 100 do 130°) z tyłu gwarantuje komfort obojga dzieci 
• 2 x 5-punktowe pasy zabezpieczające dziecko 
• Zawiera dwie osłonki na nóżki  


Cechy i korzyści
• Zgodność z EN 1888:2003
• Wysokiej jakości solidna rama zapewniająca bezpieczeństwo i komfort dziecka
• Bezpieczeństwo dziecka dzięki 5-punktowym pasom
• Tacka zabezpieczająca dziecko przed wypadnięciem z wózka
• Wygodne pozycje, zarówno siedząca, jak i leżąca obojga dzieci dzięki sztywnemu oparciu z 4 pozycjami odchylania z tyłu (od 100 do 150°) oraz 2 pozycjami odchylania z przodu (od 100 do 130°)
• Podwyższone tylne siedzisko i przeźroczyste okienko w budce umożliwiają starszemu dziecku oglądanie otoczenia
• Dwie budki wykonane z materiałów odpornych na promieniowanie UV zapewniają optymalną ochronę przed słońcem
• Łatwe manewrowanie w wąskich miejscach i przejściach dzięki optymalnej szerokości
• Łączony uchwyt pozwala na kierowanie wózkiem jedną ręką
• Optymalne przewożenie w bagażniku samochodowym lub przechowywanie w domu dzięki zoptymalizowanej konstrukcji wózka podwójnego
• Praktyczny powiększony kosz
• Wygodny system składania pozwala złożyć wózek jedną ręką, nawet jeśli w drugiej trzymasz dziecko
• System prostej regulacji oparcia pozwala na szybkie i łatwe odchylenie oparcia jedną ręką, pozostawiając drugą rękę wolną.
• Automatyczny mechanizm blokowania po złożeniu ułatwia przechowywanie i transport wózka

CiężarDługośćSzerokośćWysokośćDługość po złożeniuWysokość po złożeniu
15 kg100 cm60 cm113 cm66 cm109 cm

Pierwszy raz mała dzidzia (8 miesięcy) też z przodu ;]

Popularne posty z tego bloga

Na tropie wrocławskich krasnali - aktywne zwiedzanie Rynku z dziećmi!

Wodny plac zabaw i promenada Oławska