Sława - jezioro i las 140 km od Wrocławia
Do Sławy z Wrocławia powinnyśmy dojechać w lekko ponad 2 godziny. Położna nad sporym jeziorem, w otoczeniu lasów to fajna miejscówka na majówkę czy inny weekendowy wypad z maluchami :)

  Nasza wycieczka do Sławy była pierwszą wyprawą z 2,5 miesięczna wtedy córką :) Był to wypad na 4 dni majówki. Towarzyszyła nam jeszcze rodzina z dziećmi 2mc i 1,5 roku. Zdecydowaliśmy się na wspólny domek na campingu :) Miałam wrażenie, że jesteśmy w nim pierwszymi gośćmi w sezonie... Było okropnie zimno;/ Mimo iż grzaliśmy farelkami to i tak bez bluz i polarów egzystować się nie dało;/Camping "SŁONECZNY" oraz Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku


 Do dyspozycji jest pole namiotowe i caravaningowe oraz domki letniskowe. Teren jest baardzo duży i dobrze przygotowany na potrzeby gości. W sezonie mamy pod ręką różnego typu budki z lodami, goframi fastfoodem (jak dzieci nie patrzą ;) można się pokusić o niezdrową żywność).

  Jest ogrodzony plac zabaw :) A najważniejsze to jezioro :) z molo i strzeżoną plażą! Czyli ulubieniec każdego dziecka "duża piaskownica" :)
Park Miejski w Sławie

 Piękny, duży, nieco dziki ma wielkość ok 45 ha. Można nim m.in przyjemnie przejść się od campingu do centrum Sławy. Po drodze miniemy m.in Barokowy Zespół Pałacowy, mimo iż bardzo zaniedbany to jednak robi wrażenie.Spacery

 Miejsca na długie spacery z wózkiem jest na prawdę wystarczająco. W ośrodku wzdłuż jeziora jest piękny, nowy deptak. Potem idąc dalej możemy w jedną str udać się na przystań lub w drugą (wyżej wymienione) parkiem do miasta.
Park jest ogromy i idąc w miarę blisko jeziora można zrobić przyjemną wyprawę po bardziej leśnej, dzikiej jego części (południe).


Popularne posty z tego bloga

Na tropie wrocławskich krasnali - aktywne zwiedzanie Rynku z dziećmi!

Sale zabaw i kawiarnie we Wrocławiu - czyli gdzie iść z małym dzieckiem w czasie niepogody?